2019. május 28., 17:52

Schwarzenegger és Áder János is ott volt a bécsi klímacsúcson

Környezetvédelmi csúcson vett részt Áder János magyar államfő kedden. Az R20 klímavédelmi szervezet tanácsát idén Bécsben rendezték, vezetője Arnold Schwarzenegger színész, politikus. A szervezet célja ösztönözni és bemutatni gyakorlati megoldásokat a környezetvédelmi problémákra.

schwarzenegger-ader.jpg

Áder János, Magyarország köztársasági elnöke is részt vett kedden az R20 klímavédelmi csúcstalálkozón

Az osztrák fővárosban, Bécsben megrendezett konferencián beszédet is mondott a magyar államfő.

A tanácskozáson felszólal António Guterres, az ENSZ-főtitkára, Alexander Van der Bellen osztrák államfő valamint Sebastian Kurz osztrák kancellár is.

Az R20 klímavédelmi szervezet vezetője Arnold Schwarzenegger színész, politikus, Kalifornia állam korábbi kormányzója.

Az R20 célja ösztönözni és bemutatni az olyan regionális, alulról jövő kezdeményezéseket, amelyek gyakorlati megoldásokat mutatnak fel a környezetvédelmi problémákra.

Megosztás
Címkék