Pellegrini reméli, egyezségre jutnak az alkotmánybíró-jelöltekkel kapcsolatban
A szlovák kormányfő bízik benne, hogy az alkotmánybíró-jelöltekről szóló újabb szavazásig sikerül egyezségre jutni a jelöltek kiválasztásával kapcsolatban, és hogy az alkotmánybíróság így működőképessé válik. Peter Pellegrini ezt a jeruzsálemi útja során közölte az újságírókkal. Hangsúlyozta: a választásnak titkosnak kellene lennie.
– közölte, azt is hozzátéve, hogy az új választásig még van idő tárgyalni.
Szerinte egyelőre nincs egyezség, meg kell várni, hogy ki indul a választásokon. Azt nem árulta el, hogy Robert Fico volt kormányfő és a Smer-SD elnöke ismét indul-e a posztért.
„Arra fogom biztatni a kollégáimat, hogy az induló jelöltek közül legalább néhány megfelelő jelöltet válasszunk ki, akik biztosítják az alkotmánybíróság rendes működését” – jegyezte meg.