2019. október 28., 15:36

Már kedden leválthatják Glváčot

Kedden délután három órakor kezdődik az ellenzék által indítványozott rendkívüli parlamenti ülés Martin Glváč, parlamenti alelnök leváltására – jelentette be Andrej Danko házelnök. Az ülés előtt még tárgyal a koalíciós tanács.

201702142002020.glvacnie.jpg

„A Smer-SD ott ismerteti álláspontját a két koalíciós partnerrel” – tájékoztatott Danko.

Az ellenzék a Marian K.-val folytatott állítólagos üzenetváltásai miatt akarja leváltani Glváčot.

A nyilvánosságra hozott üzenetek alapján Igor Matovič, az OĽaNO elnöke szerint világos, hogy Glváč Kočner több ügyének részleteit ismerte, és arról is tudomása volt, hogy a gyilkosság megrendelésével és váltóhamisítással megvádolt üzletember a saját emberét akarta a szlovák titkosszolgálat (SIS) igazgatóhelyettesi székébe ültetni.

Glváč kétségbe vonja az üzenetek tartalmának valódiságát, és nyilvánosságra hozásuk miatt feljelentette Matovičot.

Glváč állítja, hogy utoljára 2012-ben találkozott Marian Kočnerrel, Matovič szerint ez hazugság.

Peter Pellegrini kormányfő, a Smer-SD alelnöke azt mondta, a nyilvánosságra hozott üzenetekről beszélni fognak a pártban, és a Smer nem huny szemet felettük. Bugár Béla, a Most-Híd elnöke kijelentette, ha a rendőrség igazolja az üzenetek valódiságát, Glváč nem maradhat a parlament alelnöke.

Kapcsolódó cikkeink

Megosztás
Címkék