Magyarokat vertek a szlovák szurkolók
Az incidensre a DVTK és a Zólyom pénteki összecsapása idején került sor a szlovák Tipsport jégkorong ligában. Az esettel kapcsolatban a miskolci klub közleményt adott ki.
Fotó:
Facebook
A közleményben az alábbiak olvashatók:
A mérkőzést megelőzően a két klub egyeztetett a Miskolcra érkező szurkolók számáról, és azok habitusáról. A zólyomi szervezett szurkolói csoportok az előzetes megállapodást felrúgva, több másik klub ultra és huligán tagjaival érkezett Miskolcra, amelyek valószínűsíthetően tervezett rendbontást hajtottak végre. Az események után több vendégszurkolót a rendőrség előállított, ellenük eljárást indított. Klubunk és a zólyomi Klub végtelenül sajnálja és elítéli az eseményeket, amelyek teljesen idegenek a jégcsarnokok világától, és amelyeknek semmi köze a sporthoz és ahhoz a közreműködéshez, amivel a Tipsport Liga csapatai nekiláttak a szezonhoz. Klubunk mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy hasonló események a jövőben ne következhessenek be sem Miskolcon, sem pedig az idegenben lejátszott mérkőzéseken. Ezért arra a nehéz elhatározásra jutottunk, hogy megkérjük tisztelt szurkolóinkat, hogy ne utazzanak el a vasárnapi Detva elleni mérkőzésre. A Zólyom mellett található településen, nagy esély mutatkozna arra, hogy ezek az események tovább folytatódjanak. Így a Detva vezetését is arra fogjuk kérni, hogy ne értékesítsenek vendég belépőket a mérkőzésre.
Szurkolók beszámolói szerint a vendégcsapat ultrái a szünetről visszatérve benyomták a kordont félretolva a biztonságiakat, végül rárontottak a családi szektorra, ahol nőket, gyerekeket vertek, egy idős férfit még a földön is rugdostak.
Forrás
dvtk.eu
Címkék