Bugár Béla üzenete a nemzethez
Bugár Béla, a Most-Híd elnöke közösségi oldalán is kifejezte véleményét a Szlovák Nemzeti Felkelés 74.évfordulója kapcsán.
Sorai illeszkedtek a kormány többi tagjának kommunikációjába, de az utolsó sor azért elgondolkodtató, hiszen egy magyar nemzetiségű politikusról van szó. Önök szerint Bugár Béla melyik nemzetre gondolt?
"Augusztus végén több fontos történelmi eseményről és évfordulóról is megemlékezünk, melyek ösztönözhetnek minket arra, hogy elgondolkozzunk a múltról és tanuljunk belőle. Az ilyen évfordulók alkalmából lehetőség nyílik arra, hogy gyermekeinknek is elmondjuk a SzNF igaz történetét, így gátolva a fasiszta szlovák állam dicsőítésének terjedését. Csak annak a nemzetnek van jövője, amely nem felejti el a múltját és képes tanulni belőle" - olvasható a politikus Facebook oldalán.
Hozzászólások