Az MKP támogatja a május 5-ei pozsonyi himnuszéneklést
Az MKP Országos Elnöksége keddi bősi ülésén megvitatta a párt előtt álló kihívásokat, köztük kiemelten az európai parlamenti választásra való felkészülést.
Ennek kapcsán a párt sajtónyilatkozatot adott ki, amelyben kifejtik, az MKP továbbra is a magyar közösség egyetlen, önmagát kizárólag nemzeti alapon megfogalmazó politikai tömörülése.
"Célunk változatlanul a méltó, a közösség gyarapítását, a nyelvi, kulturális értékeink, valamint gazdasági lehetőségeink bővítését, és nem utolsó sorban az önkormányzatiság feltételeinek megteremtését elősegítő tevékenység. Közösségünk egyik ilyen, meghatározó értéke a nemzeti jelképek használatának szabad biztosítása, ezért támogatjuk a május 5-ei pozsonyi himnuszéneklést. Egyúttal arra kérjük minden elkötelezett támogatónkat, hogy méltó módon segítse, és vegyen részt ezen a megmozduláson. A tisztelt polgárokat arra is kérjük, hogy az MKP petíciójának aláírásával segítsék nemzeti jelképeink szabad használatának törvényi biztosítását" - olvasható az elnökség nyilatkozatában.
Az MKP képviselőjelöltjei ezekben a napokban találkoznak a felvidéki magyarlakta régiók polgármestereivel, az ott működő civil szervezetek vezetőivel, valamint az egyes községek lakosaival. Emellett az politikai pártokkal való együttműködéssel kapcsolatos hírekre is reagáltak.
"Az MKP a közelmúltban a sajtóban megjelent spekulációk kapcsán hangsúlyozza, hogy nem tárgyal egyetlen párttal sem a parlamenti együttműködésről: a párt abszolút prioritásának az európai parlamenti választáson való jó szereplést tartja. Az MKP ehhez kéri minden elkötelezett magyar polgár támogatását" - zárul a nyilatkozat.