lapajánló
Sodródó magyar szavazók, a 30 ezüst ára és a lélek csillanása
Magyar7 - 17. száma
2012. november 17., 16:37

Tüntettek a bársonyos forradalom évfordulóján

POZSONY. A bársonyos forradalom 23. évfordulója alkalmából az ország több városában, így Pozsonyban, Besztercebányán és Kassán is tüntetések zajlottak, gyér érdeklődés mellett.

Pozsonyban négy helyen gyülekeztek az emberek: a Szabadság téren, az SNP téren, a Hviezdoslav téren, valamint a Kecske (Kozia) utcában, Alojz Lorenc, a csehszlovák titkosszolgálat (ŠtB) utolsó tábornokának házánál. Az érdeklődés gyér volt. Míg a prágai Vencel téren mintegy 20 ezren vettek részt a kormányellenes tüntetésen, a „Visszavesszük az országunkat” elnevezésű országos rendezvény Pozsonyban legfeljebb 1000 embert mozgatott meg.

A pozsonyi Szabadság téren 15 órakor csak néhány száz érdeklődő toporgott, és számuk estig csak mérsékelten emelkedett, pedig mindenki felszólalhatott, aki nem volt részeg. Az emberek többnyire a politikusokkal szembeni fenntartásaiknak adtak hangot és annak a meggyőződésüknek, hogy a külföldi tőke irányítja a hazai politikai vezetőket, akik lehetővé teszik, hogy minimálbérért dolgozzanak a munkások és rossz minőségű élelmiszereket fogyasszon a lakosság. A szervezők a közszolgálati média bojkottálására szólították fel az embereket, amennyiben nem adnak teret a tüntetésen elhangzott véleményeknek.

A tömegben feltűnt néhány transzparens, amely Daniel Lipšic exminiszter és Štefan Harabin, a Legfelsőbb Bíróság elnöke ellen irányult. Az emberek az "El az euróval!" jelmondatot skandálták. Néhányan Anonymous maszkot viseltek, voltak, akik kis méretű uniós  zászlókat égettek. Röviddel 17 óra előtt a tüntetők egy része elindult a parlament felé, ahol többnyire véget is érnek a hasonló jellegű rendezvények.

Besztercebányán mintegy 150 ember fogalmazott meg a pozsonyihoz hasonló véleményt, s Kassán sem voltak sokkal többen, megfigyelők szerint itt 400-an kapcsolódhattak be az országos tiltakozó megmozdulásba.

Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.