2011. október 6., 11:30

Shakira Obama tanácsadója lett

WASHINGTON. Az ismert kolumbiai énekesnő, Shakira adja majd a tanácsokat Barack Obama amerikai elnöknek a spanyol ajkú lakosság oktatásával és művelődésével kapcsolatban. Shakira lesz az egyike a tavaly megalakított négytagú, latin tanácsadó testületnek.

Shakira édesapja után libanoni, édesanyja után kolumbiai származású, de dalaival meghódította már az egész világot. Szívén viseli a latin-amerikai közösségek művelődésének ügyét. Tavaly a Világbank is támogatta művelődési programsorozatát a latin-amerikai országokban.

Shakira három fontos alapítványban is meghatározó szerepet vállalat, amelyek a kolumbiai, haiti és a dél-afrikai gyerekek oktatásának megsegítésére irányul. Õ volt az UNESCO legfiatalabb jószolgálati nagykövete, amikor 2003-ban, 26 évesen elfogadta a felkérést.

Megosztás