2019. augusztus 9., 15:56

Rejtélyes hal harapdálja az embereket az egyik spanyol tengerparton

Spanyolországban, Costa Blanca partjánál szenvedett egy nyaraló komoly sérüléseket, miután egy hal összeharapdálta a lábát, részlegesen az egyik ín is elszakadt benne. Az eset csütörtökön történt napközben, így nyaralásának utolsó napját kénytelen volt mankók segítségével tölteni a pórul járt 40 éves spanyol nő.

veres-lab-megsebesult.jpg
Galéria
+3 kép a galériában
Fotó: archívum

A nő éppen El Rebollo strandján fürdött, amikor megsérült, ötéves gyereke pár pillanattal korábban csobbant a vízben. Ugyanezt a tengerparti szakaszt egyébként a múlt hónapban lezárták, akkor két kisgyerek sérült meg, miután egy rejtélyes hal megharapta őket - olvasható a Mirror oldalán.

Vérengző makrahal
Vérengző makrahal
Fotó:  archívum
A hatóságok egy vérengző makrahalra gyanakodnak a legutóbbi eset kapcsán, és azóta el is fogtak egyet. Továbbra is beengedik a fürdőzőket a tengerbe, de felvonták a sárga zászlót, mellyel jelzik, hogy legyenek óvatosak a vízbe merészkedők.

A nő férje mesélte az egyik helyi lapnak, hogy felesége hirtelen nagy fájdalmat érzett, kiáltása pedig mindannyiukat megijesztette. Lábán a bőr elszakadt és erősen vérzett. A nő úgy érezte, mintha csapdába szorult volna a lába. Nem sok kellett, hogy megoperálják. Egy ín részben kettévált a harapásoktól. Az orvosok a nő térdét térdig begipszelték.

Ha nem a feleségemet, hanem az ötéves fiamat, vagy másik gyereket harapott volna meg a hal, el is veszíthették volna lábuk egy részét"

- mondta a férj.

Júniusban három strandot zártak le ideiglenesen Costa Blanca partján Benidorm üdülőhelyen, miután hét férfit is megcsípett a Portugál gálya nevű medúza. Kismértékű sérülésekről számoltak be, ennek ellenére ötüket kórházba szállították.

Fotó:  archívum

Korábban egy 22 éves nőt is éles csípés ért, miközben a tengerben úszott. 

 

veres-lab-megsebesult.jpg
Galéria
+3 kép a galériában
Megosztás
Címkék