2011. december 21., 13:35

Preventív céllal vásárolt internetes címet a Vatikán

RÓMA. A Vatikán megvásárolta a vatican.xxx internetes címet, elkerülve ezzel, hogy a pápai állam nevét viselő weboldalt az egyházhoz méltatlan tartalommal töltsék fel. A Vatikán cáfolja a vételt.

Felesleges kinyitni a vatican.xxx internetes oldalt, mivel üres - írta az olasz sajtó, amely német és francia lapoktól értesült a pápai állam gyors megelőzési céllal történt vásárlási akciójáról.

A doménneveket kezelő amerikai cég 99-300 dollár közötti kikiáltási árakon dobta piacra az .xxx végződésű webcímeket. Az .xxx webcímet a pornográf tartalmú internetes oldalak viselik, ezért lépett a Vatikán, ahogyan korábban a Coca-Cola, a Sony és a párizsi Louvre múzeuma is saját imázsa védelmében felvásárolta a nevét kihasználó honlapcímeket - számoltak be az olasz napilapok.

A vételt azonban cáfolta Federico Lombardi szentszéki szóvivő, aki az ACI Prensának azt nyilatkozta december 18-án, hogy ő is hallott ezekről a pletykákról, de ezek nem igazak. "Nem vett megelőző céllal sem .xxx-es internetes címet a Vatikán" - mondta. 

A Vatikán hivatalos, nyolcnyelvű honlapja a vatican.va címen található. A news.va a szentszéki hírügynökség oldalait mutatja, a vaticanstate.va pedig a pápai államba nyújt betekintést többek között webkamerák segítségével.

Nemrég egyébként a német püspöki kar volt kénytelen megválni a pápa felszólítására egy számos médiaterméket kiadó cégben való részesedésétől, mivel az adott kiadó erotikus és más, a keresztény életszemlélettel összeegyeztethetetlen tartalmú terméket is megjelentett.

                                                                                           frissítve 2011. december 23., 12.45 

Megosztás