2018. február 14., 16:58

Phjongcshang 2018 - Győzelemmel kezdte a hokitornát Szlovákia

PHJONGCSHANG. Nagy meglepetésekkel, az orosz és az amerikai válogatott 3-2-es vereségével kezdődött a férfi jégkorongozók tornája a phjongcshangi téli olimpián. Szlovákia a rendes játékidőben, kétgólos hátrányból fordítva győzte le az oroszokat, míg Szlovénia a hosszabbításban nyert.
201802141658370.4-9445540ecaa7d38683fa7ba0fd3fc2e85ad75ada.jpg
Galéria
+2 kép a galériában

A KHL-profikkal felálló oroszok (hivatalosan Olimpiai Sportolók Oroszországból) remekül kezdtek az esélytelenebbnek tartott szlovákok ellen, gyorsan elhúztak 2-0-ra, ám a rivális még az első szünet előtt 1:50 perc alatt egyenlített. A folytatásban egészen a 49. percig nem esett gól, noha az oroszok mezőnyfölényben játszottak. Ekkor emberelőnyben a szlovák Peter Èerešòák távolról talált be, és hiába erőlködtek az oroszok, nem sikerült pontot menteniük.   

A szlovénok - akik áprilisban a magyarok ellenfelei lesznek a budapesti divízió I/A-vb-n - két harmad után kétgólos hátrányban voltak az amerikaiakkal szemben. A 46. percben sikerült a szépítés Jan Urbas révén, az egyik gólpasszos a Fehérváron szereplő Luka Vidmar volt. A hajrában az NHL-t is megjárt Jan Mursak egyenlített, így jöhetett a hosszabbítás, amelyet a 38. másodpercben Mursak zárt le.
    
    Eredmények:
    jégkorong, férfiak, B csoport, 1. forduló:
Szlovákia-Olimpiai Sportolók Oroszországból (OAR) 3-2 (2-2, 0-0, 1-0)
---------------------------------------------------------------------
gól: Ölvecký (17.), Bakoš (18.), Èerešòák (49.), illetve Gavrikov (3.), Kaprizov (5.)

Szlovénia-Egyesült Államok 3-2 (0-1, 0-1, 2-0, 1-0) - hosszabbítás után
-----------------------------------------------------------------------
gól: Urbas (46.), Mursak (59., 61.), illetve O'Neill (18.), Greenway (33.)

201802141658370.4-9445540ecaa7d38683fa7ba0fd3fc2e85ad75ada.jpg
Galéria
+2 kép a galériában
Megosztás