Mikóczy megszerezte Overdose testvérét
Az üzletet ugyanabban az árverési csarnokban ütötték nyélbe az angliai Newmarketben, ahol annak idején Overdose-hoz is hozzájutott Mikóczy. A PannoniaOverdose.hu honlapnak a tulajdonos elmondta: a magas vételár ellenére csak szerencsével tudta elvinni a leggazdagabb futtatók elől a magyar színekben versenyző lovat - amelynek a vételára meglehetősen borsos volt. Több, mint százszorosa annak az összegnek, amit egykor Overdose-ért fizetett.
Overdose ára 2000 guinea volt, az egyelőre név nélküli kétéves versenylóé pedig 215.000 guinea, ami átszámítva 80 millió forint - nyilatkozta Mikóczy hozzáfűzve: az új reménység vélhetően júniusban vagy júliusban indulhat először versenyben.
Mint kiderült, a csallóközi vállalkozó Maktoum sejkkel, Dubaj uralkodójával és Abdullah herceggel, a szaúdi királyi ház tagjával volt versenyben a szép reményű csikóért. Az üzlet állítólag egy fel nem vett telefonon múlott.
Mikóczi nem titkolta, nagyszabású tervei vannak az új lóval. "Ennek a lónak nem az a küldetése, hogy Magyarországon, vagy a szűkebb kelet-európai régióban versenyezzen. Ha nem remélnénk, hogy ez a ló folytatni tudja Overdose útját - aminek persze még nem értünk a végére - akkor nem lehetett volna ekkora összeget előteremteni. Nagyon bízunk benne, hogy egy újabb magyar színekben futó ló Overdose-éhoz hasonló eredményességgel lesz képes helyt állni Nyugat-Európa nagyversenyein is. Persze tudjuk, hogy óriási a kockázat és sajnos nem csak a siker van benne a pakliban, hiszen ez lóverseny. Az árverésen találkoztam a tenyésztőivel is, akik Our Poppet, az anyakanca tulajdonosaiként egyszersmind Overdose tenyésztői is. Robinsonék bizony nagyon fogták a fejüket, amikor látták, hogy az arabok mennyiért akarják elvinni, ám végül nagyon örültek, hogy ez a lovuk is hozzám került" - fejti ki a PannoniaOverdose.hu portálon.