2012. február 12., 09:52

Még mindig nincs hír Rakonczay Gáborról

ATLANTI ÓCEÁN – Már ötödik napja nem tud kapcsolatba lépni felesége Rakonczay Gáborral (31), az Atlanti-óceánon egyedül átkelni próbáló kenussal, aki a hatalmas hullámok miatt napokkal korábban kétszer is felborult hajójával.

 Biztosan jólesne neki, ha hallaná a hangom, de Gábor nagyon erős, és bármit kibír – mondta a Blikknek felesége Viktória (28), aki szerint a műholdas kapcsolat azért szakadhatott meg, mert a magas pára miatt elázhattak a hajó műszerei. A boruláskor Gábor is a vízbe esett, mivel állandóan a hajóhoz van kötve, ezért nem sodródott el. Viktória elmagyarázta: a hajó  olyan, mint egy mentőcsónak. Légrekeszeket építettek bele, így mindig a felszínen marad. Ha férje bezárkózott a kabinba, akkor semmi baja nem történhetett – mondta a Borsnak. Viktória szerint Gábornak hétfőre vagy keddre sikerülhet kiszárítania a műszereket.

Gábor még indulás előtt azt kérte, ha ilyesmi előfordul, akkor se indítsanak mentést, majd ő jelentkezik. "Ha hétfőig vagy keddig nem kapok semmiféle üzenetet, akkor értesítem a nemzetközi óceánátevező szövetséget, akik kapcsolatban állnak a térségben tartózkodó hajókkal" - mondta a Borsnak Viktória.

Rakonczay Gábor feleségével 2007-ben első magyar páros-ként evezte át az Atlanti-óceánt, rekordnak számító, ötvenegy nap alatt. Ezúttal a sportoló egyedül vágott neki az embert próbáló útnak. Kenuval ez még senkinek nem sikerült. A magyar fiatalember tavaly december 20-án indult a portugál Lagosból, terve, hogy április 10-ig eléri a karib-tengeri Antigua-szigetet.

Megosztás