2024. január 20., 17:35

Kiderült, hogy miért hamisítványok a földönkívüliek múmiái

Ismét előkerült az ufótéma, és egyre nagyobb teret kapnak az áltudományok, ugyanis a mexikói kongresszus előtt bemutatott állítólagos földönkívüli-múmiákról köztudott, hogy hamisítványok, több újságíró pedig több hasonló csalással is próbálkozott a közelmúltban.

Földönkívüliek
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay.com

A 24.hu hírportál cikke szerint 2023 szeptemberében egy újságíró és ufológus, José Jaime Maussan két olyan dobozt mutatott be, amelyekben állítása szerint nem emberi lények múmiái feküdtek.

A maradványokat 2017-ben, a perui Nazca régiójában, egy ősi fitoplanktonnal borított rétegben tárták fel, és az újságíró állítása szerint a testek földönkívüliektől származhatnak.

Az újságíró már 2017-ben, Peruban előállt ezzel az elmélettel, az ottani ügyészség viszont megállapította, hogy a testek valójában csontok felhasználásával nemrégiben létrehozott babák lehetnek, amelyeket papír és szintetikus ragasztó keverékével vontak be - számol be róla a portál.

Egy nemrégiben közzétett és publikált vizsgálat azonban azt bizonyítja, hogy az újságíró hajmeresztő kijelentései hamisak.

José Jaime Maussan az évek során már több alkalommal is lebukott hasonló csaláskísérletekkel, de a mostani volt az első alkalom, amikor ilyen messzire, egészen egy ország törvényhozó testületéig jutott - írja a 24.hu.

Ez azt is bizonyítja, hogy egyre nagyobb teret kapnak az összeesküvéselméletek.

Újra előjött az ufómánia

A hidegháború idején, az 1940-es évek második felében valóságos ufómánia alakult ki világszerte, elsősorban az Egyesült Államokban. Az egyik  legemlékezetesebb incidense a közismert 1947-es roswelli esemény volt, amelyet a mai napig nehezen lehet bebizonyítani, hogy megtörtén-e valójában.

Mind a mai napig téma, az összeesküvés-hívők pedig megvannak arról győződve, hogy megtörtént.

Ugyanakkor az ufódokumentumok többsége fénykép vagy videó alapú volt, és tárgyi leletek is előkerültek, melyeket aztán megvizsgáltak a szakértők és eloszlassák a kételyeket, illetve fényt derítsenek az átverésekre, félreértelmezésekre.

A hisztéria az 1990-es években tetőzött, ám az észlelések száma rövidesen jelentősen visszaesett, ahogy a téma iránti érdeklődés is. A 2010-es évek elejére a sci-fi- vagy vicckategóriába tartozott, és csak a legelvakultabb összeesküvőhívők hangoztatták nézeteiket.

 

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.