Fertőzött füstölt lazac végzett két emberrel
Két ember meghalt Ausztráliában, valószínűleg Listeria baktériummal fertőzött lazacot ettek. Egy harmadik ember is megfertőződött a betegséggel, de ő túlélte. A három eset három különböző államban történt.
A helyi média szerint a fertőzés valószínűleg Tasmániából származik - az ország legnagyobb szigete -, mely a legtöbb lazacot termeli Ausztráliának.
Az ausztrál tisztifőorvos tájékoztatása szerint 70 év feletti a két meghalt ember és volt valamilyen betegségük.
A hatóságok szerint a súlyos tüneteknek a terhes nők, az idősebbek, a csecsemők és a gyengébb immunrendszerűek vannak kitéve a leginkább, ezért arra figyelmeztetnek, hogy akik veszélyeztettek lehetnek, inkább kerüljék el bizonyos ételek fogyasztását.
Tavaly ehhez a baktériumhoz köthető járvány miatt hét ember halt meg Ausztráliában, míg nemrégen Dél-Afrikában 180 ember halált okozta.