Ezért van egyre több pajzsmirigybeteg
Egyre nő a pajzsmirigybetegek száma, ami összefügg az életmóddal, a stresszel, a dohányzással, a környezetszennyezéssel.
Emellett a vizsgálati eljárások is finomodtak, illetve a betegek az ismeretterjesztések miatt hamarabb felismerik azokat a tüneteket, amelyek miatt orvosi vizsgálatra van szükség.
A pajzsmirigy-eltérés az egyik leggyakoribb hormonális elváltozás.
A pajzsmirigy alulműködésének jellemző tünetei között említik a szakértők a fáradékonyságot, hízékonyságot, hajhullást, illetve a nőknél a menstruációs zavarokat vagy a teherbeesés nehézségét, míg a felülműködést egyebek mellett a remegés, verejtékezés, gyors fogyás, szapora szívműködés és idegesség jelzi.
A pajzsmirigybetegség gyakran öröklődik, jellemzően női ágon, anyáról lányára.
A betegség enyhébb fokozatánál elég lehet az életmódváltás, de van olyan helyzet, amikor gyógyszeres kezelést kell kezdeni.