Damu Roland kemény visszavágóra készül
Damu Rolandot a bíróság első fokon hat év letöltendő börtönbüntetésre ítélte nemi erőszak, személyi szabadság korlátozása és egy rendbeli súlyos testi sértés vádja miatt hétfőn. Damu Roland a TV2-nek elmondta, nem számított büntetésre.
„Semmiféle büntetésre nem számítottam. Ilyen a világon nincs, hogy ez úgy működik 2011-ben, hogy ha egy nő bevádol valakit, a bírónő eldönti, kinek hisz, és most a nőnek hitt! A nemi erőszak abból áll, egy nő odamegy, azt mondja megerőszakolták. Nincs bizonyíték, nem is kell!” – háborgott Damu a TV2 riporterének. „Ott van a másodfok, most már mi is más pennával írunk. Az ügyvédemmel előveszünk olyan dolgokat, amik azt bizonyítják, hogy a hölgy hazudik és nem én hazudtam” – folytatta Damu. Kollégái, volt kollégái megdöbbentek az ítéletet hallva.
Majka szerint ha az történt, ami, akkor Damu Roland megérdemli a büntetést, bár ő maga rosszat nem tud mondani rá. „Rolandot régóta ismerem, de erről az oldaláról nem volt tudomásom. Rosszat nem tudok rá mondani.
Hajdú Péter szerint alapos bizonyítékok lehettek Damu ellen. “Megdöbbentő ez a hat év, az a baj, hogy azt gondolom, hogy hat év börtönbüntetést csak úgy nem osztogatnak. Nyilván alapos bizonyítékokkal rendelkezik a hatóság és az alapján mérlegelve döntött a bíróság.
Jáksó László az első fokú, nem jogerős ítélettel kapcsolatban elmondta, meg kellene tanulnunk különválasztani az embert és tetteit. Õ egyszer találkozott Damu Rolanddal egy Danubius-partin, és a színész akkor kedves ember benyomását keltette. „A bíróság döntött, ahogy döntött, én ettől függetlenül továbbra is ezzel a benyomással élek Damu Rolandról. Jáksóval szemben Szorcsik Viktória nagyon jól ismerte Damu Rolandot, éveken át együtt játszottak a Jóban Rosszban sorozatban.
„Együtt dolgoztam vele, azt mondhatom, hogy jóban voltunk, egyszer volt köztünk konfliktus, nagyon megbántott, és egy évig nem szóltam hozzá emiatt. Aztán egy év után bocsánatot kért, és ebből nem volt semmi, csak utána már nem voltunk kebelbarátok. Nem tudom, hogy kinek higgyek, kinek nem. A tény az, hogy Rolandot ismerem, együtt dolgoztunk, és tényleg van egy agresszív természete, de ott bent mi ezt már tudtuk kezelni, ennyire nem fajult el. Hát, sajnálom. Mindenki azt kapja, amit megérdemel az élettől és senki nem mászkálhat büntetlenül, ezt jobb, ha mindenki belevési az eszébe - mondta el a Velvetnek véleményét Szorcsik Viktória.
„Atyaisten, az kemény. Aha” – így reagált Pityinger Dopeman László, amikor meghallotta, milyen ítéletet hozott a bíróság Damu Roland ügyében. „Nem annyira figyeltem ezt a dolgot. De mindig érdekes az olyan eset, amikor egy volt barátnő följelent nemi erőszakért meg testi sértésért, olyan Mike Tyson-os meg Tupac Shakur-os. Fölmegyek a lakásodba és kitalálom, hogy megerőszakoltál. Emellett tudom, hogy Damu Roland erőszakos természetű ember, ha a nőkről van szó. Hat év az súlyos ítélet, az kemény” – magyarázta Dopeman, aki személyesen nem találkozott még Damu Rolanddal. Vele szemben Gregor Bernadett több tíz éve ismeri Damu Rolandot, és nem tud róla rosszat mondani.
Gregor Bernadett az igazságnak szurkol. "Én mint a kolléganője, nem tudok róla rosszat mondani. Az igazságnak szurkolok, ugyanakkor pedig nőként biztos vagyok abban, hogy ha velem a valóságban – nem tudom, ki mond igazat, de ha – ilyen dolgok történnének, mint amivel a Damut vádolják, akkor nőként biztosan én is azt kívánnám, hogy kapja meg a büntetését” -nyilatkozta a Velvetnek Gregor Bernadett, aki Damu Rolanddal a Jóban Rosszban című sorozatban is együtt játszott.
A Velvet megkereste Szabó Zsófit, Demcsák Zsuzsát, Gesztesi Károlyt és Szikszai Rémuszt is a kérdéssel, azonban a csatorna kérésére nem nyilatkoztak.