Az amerikaiak fele hiszi, hogy felsőbbrendű
Eközben a németek 47, a spanyolok 44, a britek 32, míg a franciák 27 százaléka tartja felsőbbrendűnek saját kultúráját. A Pew közvélemény-kutató öt országban elvégzett felmérésének célja az volt, hogy kimutassa: az amerikai értékek gyakran eltérnek az európaiaktól. Ezt igazolta az is, hogy míg az amerikaiak 58 százaléka elutasítja az állam beavatkozását magánéletükbe, a briteknek csak 38, a németeknek és a franciáknak 36, a spanyoloknak pedig 30 százaléka ért ezzel egyet.
Emellett négyből három amerikai tartja "esetenként szükségesnek a katonai erő használatát a rend fenntartására a világban", míg a britek 70, a franciák és spanyolok 62, a németek 50 százaléka gondolkodik ugyanígy. Az amerikaiak abban is különböznek az európaiaktól, hogy kiemelt szerepe van náluk a vallásnak. Minden második amerikai "nagyon fontosnak" tartja magánéletében a hitet, míg a spanyoloknak csak 22, a briteknek 21, a németeknek 17, a franciáknak pedig 13 százaléka vélekedik így.
Végül az amerikaiak harmada, a britek 15, a franciák 14, a németek 12, a spanyoloknak pedig 8 százaléka elítéli a homoszexualitást. A kutatás országonként ezer, 18 év feletti ember megkérdezésével készült 2011 tavaszán.