2011. május 26., 00:28

Állati! - Használt mobiltelefon belépő helyett

BAJMÓC. Szerdán, június 1-én a Nemzetközi Gyermeknap alkalmából a legkisebbeknek, akik a bejáratnál leadják használt mobiltelefonukat, nem kell belépőjegyet vásárolniuk Szlovákia legnagyobb állatkertjébe.

Az állatkert érdekes programot készített látogatóinak.  „Ajánld fel a mobilodat – védd meg az emberszabású majmokat!  Használt mobillal ingyen az állatkertbe“ - ilyen szlogenekkel serkenti környezetkímélő szemléletre a legkisebbeket a az ország legnagyobb állatkertje június 1-én, a Nemzetközi Gyermeknap idején.

„Akinek nincs "kiszuperált" mobiltelefonja, kedvezményes áron juthat belépüjegyhez a gyermeknap alkalmából. A  4-15 év közötti korosztály ezen a napon jelképes 10 centet fizet a belépőjegyért”- tájékoztatott Katarína Gromová, a bajmóci állatkert munkatársa.

A  426 hektáron elterülő  állatkert június elsejére számos kísérőprogramot készít elő. Az állatkerti  iskolában az érdeklődők előadást hallhatnak az orangutánokról, az afrikai elefántok bemutatója után a gyermekek megetethetik a csúszómászókat és a halakat, a  bátrabban lefotózhajták magukat kígyókkal és alkalmuk lesz állatsimogatásra is.

A bajmóci állatkert júniusban naponta reggel nyolc órától este 19.00 óráig tart nyitva.

Megosztás