Állati! - Használt mobiltelefon belépő helyett
Az állatkert érdekes programot készített látogatóinak. „Ajánld fel a mobilodat – védd meg az emberszabású majmokat! Használt mobillal ingyen az állatkertbe“ - ilyen szlogenekkel serkenti környezetkímélő szemléletre a legkisebbeket a az ország legnagyobb állatkertje június 1-én, a Nemzetközi Gyermeknap idején.
„Akinek nincs "kiszuperált" mobiltelefonja, kedvezményes áron juthat belépüjegyhez a gyermeknap alkalmából. A 4-15 év közötti korosztály ezen a napon jelképes 10 centet fizet a belépőjegyért”- tájékoztatott Katarína Gromová, a bajmóci állatkert munkatársa.
A 426 hektáron elterülő állatkert június elsejére számos kísérőprogramot készít elő. Az állatkerti iskolában az érdeklődők előadást hallhatnak az orangutánokról, az afrikai elefántok bemutatója után a gyermekek megetethetik a csúszómászókat és a halakat, a bátrabban lefotózhajták magukat kígyókkal és alkalmuk lesz állatsimogatásra is.
A bajmóci állatkert júniusban naponta reggel nyolc órától este 19.00 óráig tart nyitva.