Alakul a Facebook-diktatúra
Mintegy 90 százalékkal csökkent a magyar kormány, a tagjai és intézményeinek közösségi oldalain az elérés és az interakciók száma, a Facebook erről sem előzetes értesítést, sem utólagos magyarázatot nem adott.

A Magyar Nemzetnek nyilatkozó, névtelenséget kérő szakember szerint a közösségi oldal korábbi ígéretéhez híven háttérbe akarja szorítani a politikai tartalmakat, de ezzel is inkább a jobboldali bejegyzéseket, véleményeket akarja korlátozni. Mivel a magyar kormány a járvány idején gyakran használja a közösségi oldalakat tájékoztatásra, a korlátozással az állampolgárok információhoz való joga sérülhet.
Felelőtlen és veszélyes lépés, hogy a koronavírus-járvány közepén a Facebook minden előzetes értesítés nélkül radikálisan csökkentette a magyar kormány miniszterei, államtitkárai és intézményei közösségi oldalainak elérését és az interakciók számát – mondta a lapunk által megkérdezett, névtelenséget kérő szakember, aki szerint ezzel sérül az állampolgárok közérdekű információhoz jutási joga.
– tudatta pénteken Hollik István, a Fidesz kommunikációs igazgatója, kiemelve, hogy a baloldali bejegyzések ugyanúgy terjednek, mint korábban.
A lap által megkérdezett informatikai szakember szerint nem zárható ki, hogy technikai hiba áll a háttérben, de ez esetben szokatlan, hogy a Facebook nem nyilatkozott ilyen nehézségről. Forrásunk szerint az a valószínűbb, hogy a közösségi oldal beváltja régebbi ígéretét, amely szerint háttérbe akarja szorítani a politikai tartalmakat. A szakember szerint a közösségi oldal lépése ezúttal is inkább a jobboldalt igyekszik korlátozni, ami Trump volt amerikai elnök letiltása után egyáltalán nem meglepő.
– mutatott rá. Véleménye szerint a közösségi oldal lépése egy sor kérdést vet fel.
– tette fel a kérdést.
Eddig is gyakran előfordult, hogy a közösségi oldalakon tiltólistára kerültek a liberális kánonnal nem összeférő vélemények, bejegyzések. Mint arról a Magyar Nemzet többször beszámolt, az elmúlt időszakban szerte a világon számos jobboldali politikus, véleményvezér és internetes hírportál került a közösségi oldalak, kimondottan a Facebook és a Twitter virtuális feketelistájára emiatt. A legnagyobb közösségi oldalak Magyarországon sem tűrték meg az ellenvéleményt: egyebek mellett Varga Juditot, Kovács Zoltánt, valamint Magyarország kormányának oldalát is megpróbálták már elhallgattatni.
A Zuckerberg-galaxis tavaly év végén Varga Judit igazságügyi miniszter profilját tette virtuális feketelistára. A miniszter akkor azt írta, a korábbiakhoz képest töredékére – negyedére-ötödére – esett vissza a bejegyzései elérése. Varga Judit akkor a történtekkel kapcsolatban kijelentette:
A legnagyobb közösségi oldal mostani döntése mögött az az újdonság, hogy a legutóbb bevezetett korlátozással a Facebook szintet lépett a cenzúrában.