2018. augusztus 6., 18:08

A szárazság miatt veszélyessé vált a Mont Blanc megmászása a fő túraútvonalon

A francia hatóságok azt tanácsolják a turistáknak, hogy halasszák el az Alpok legmagasabb hegye, a Mont Blanc megmászását a legnépszerűbb útvonalon, mert a hosszan tartó szárazság és a hőhullám miatt megnőtt a kőomlás veszélye.

Mont Blanc

Haute-Savoie megye és Saint-Gervais közös közleményben figyelmeztette a hegymászókat, hogy ne használják a szokványos útvonalat, az úgynevezett Gouter-folyosót.

A közlemény szerint a helyzet napról napra romlik, és nem tanácsos felmászni a 4810 méteres csúcsra ezen az útvonalon, "sem egyéni turistaként, sem vezetővel".

A közlemény azt ajánlja a látogatóknak, hogy forduljanak az idegenforgalmi hivatal helyi kirendeltségeihez, amelyek alternatív túraútvonalakat tudnak ajánlani, és tájékoztatnak a betartandó biztonsági rendszabályokról.

Megosztás
Címkék