2022. szeptember 23., 20:28

Sikerült a lipcsei csoda! A németeket is megverte a magyar válogatott! - KÉPEKKEL

A magyar labdarúgó-válogatott Szalai Ádám sarkazásos góljával 1-0-ra nyert a németek vendégeként Lipcsében, a Nemzetek Ligája ötödik fordulójában, ezzel biztosította bennmaradását az A divízióban.

Szalai Ádám
Fotó: MTI/Illyés Tibor
Vége

A magyar csapat győzött. Az angolok után a németeket is megverte a magyar válogatott idegenben, így a Nemzetek Ligája csoportját vezeti az utolsó forduló előtt.

90+6 perc

Nego támadt, de nem jutott labdához. A bíró pedig lefújja.

90+5 perc

Lang ellen szabálytalankodnak.

90+5 perc

Már csak egy perc.

90+4 perc

Újabb német beadás kerüli el a kaput.

93.perc

Kleinheisler kap ismét egy remek labdát, de most nem tudja lekezelni, az ellentámadás viszont a németeknél is elakad.

90.perc

Öt perc lesz a ráadás.

90.perc

Remek labdaszerzés után Nego indult meg a jobb oldalon, akit Rühdiger buktatott. Sárga a jutalma.

87.perc

Fiolának köszönhetően most jól tartjuk a labdát a német tizenhatos közelében.

87.perc

A másik oldalon a védékről lepattanó labdát Kimmich lőtte a kapu mellé.

86.perc

Klainheisler egyedül mehetett a német kapura, de Ter Stegent nem tudta átverni, pedig ez volt a mérkőzés legnagyobb ziccere.

86.perc

Müllert is lecserélték, őt Nmecha váltotta.

85.perc

Szoboszlai, aki Szalai távozása óta csapatkapitány volt, most átadja a karszalagot Gulácsinak, helyére pedig Nego érkezik.

80.perc

Ismét csak német passzok, de jól védekezik a magyar csapat, ha be is van szorítva a saját térfelére.

78.perc

Nagy Ádám helyett jön Styles.

77.perc

Jönnek is a helyzetek, de a legutóbbi magyar zavart Kimmichnek nem sikerült kihasználnia.

75.perc

A németek ismét kezdenek nagyobb nyomást helyezni a magyar csapatra, de egyelőre jól védekezünk.

72.perc

Ismét Gulácsi véd, majd Kerkezt kell ápolni.

72.perc

Ádám Martin egy remek átadás után a bal oldalon maradt üresen, de remek lövését a Ter Stegen hárította.

71.perc

Havertz veszélyesen indult el a jobb oldalon, de Kerkez mentett.

69.perc

A németek is váltanak, Gündogan helyett Musiala, Werner helyett Havertz.

67.perc

Szalai Ádám helyett Ádám Martin jön, Gazdagot pedig Kleinheisler.

65.perc

Egy veszélyesnek tűnő német szabadrúgás után sikerül menteni, de az ellentámadás nem jön össze.

62.perc

Most kicsit felszabadult a magyar kapu, de a németek továbbra is letámadnak.

59.perc

Kimmich lövése csak az oldalhálót találta el.

58.perc

Sok a magyar labdavesztés, egyre jobban szorítanak bennünket a németek.

57.perc

Schäfer indult meg, de a németek blokkolni tudták.

56.perc

Egy szép német támadást követően Werner lőhetett kapura, de már nem találta el jól, Gulácsi védett.

54.perc

A németek most beszorítanak bennünket, de Gulácsitól indulhat a magyar támadás.

53.perc

A németek betalálnak a hálóba, de nyilvánvaló lesből, így aztán szabadrúgással folytatódik a játék és továbbra is vezetünk.

50.perc

Nagy Ádámot Rühdiger finoman szólva is megütötte, de a bíró nem látott szabálytalanságot, az ellentámadásból közel kerültek a gólhoz a németek, de Gulácsi hárított.

49.perc

Az első nagy lehetőség a németek előtt adódott, egy szabadrúgás után viszont a magyar tizenhatosban senki sem tudta a kapu felé irányítani a labdát.

48.perc

Német labdatartással kezdődik a második félidő, de nagyobb nyomás eddig nem alakult ki.

46.perc

Elkezdődött a második játékrész. Gnabry helyett Kehrer érkezett a hazai csapatnál.

Félidő

A magyar válogatott Szalai Ádám góljával 1-0-ra vezet a német csapat ellen Lipcsében a mérkőzés első fele után.

45+1 perc

A német csapatot füttykoncert kíséri a szünetre.

45.perc

Egy perc lesz a ráadás az első játékrészben.

43.perc

A németek igyekeznek a félidő végén kiegyenlíteni, de leginkább a labdabirtoklásban mutatkozik meg az erejük. Reméljük így is marad!

41.perc

Werner került volna nagy helyzetbe, de Lang szabadított fel.

40.perc

Szalai Ádám kapott sárgát a Süle ellen elkövetett szabálytalanság miatt.

39.perc

A legnagyobb német helyzet a mérkőzésen, miután Müller fejelt az ötösről, de Gulácsi védett.

38.perc

Újabb veszélyes magyar beadás, de Rüdiger mentett.

36.perc

A hangosbemondó most figyelmeztette a közönséget a sportszerű viselkedésre.

35.perc

Áll a játék, mert a német szurkolók Szoboszlait a szöglet beadása előtt több mindennel megdobálták, egy műanyagpohár fejen is találta.

33.perc

Most ismét a németek próbálkoznak, de a magyar térfélen nem tudnak maradandót alkotni.

30.perc

Szoboszlai indult meg, majd Szalai Ádámtól Gazdagig jutott a labda, de Rüdiger nem adott neki lehetőséget a sikeres befejezésre.

29.perc

A magyar védők nem tudnak kijutni a saját térfelükről, jól támadnak le a németek, de egyelőre veszélyes helyzetet nem dolgoztak ki.

27.perc

A német szöglet után Sané pontatlanul lőtt a magyar kapura.

25.perc

Fiola passza után Gazdag szerezhette volna meg a második találatot, de Ter Stegen jól mozdult ki a kapujából.

25.perc

Kimmich kap sárga lapot, miután csak szabálytalanul tudta megállítani a magyar támadást.

21.perc

Szalai Ádám ellen követnek el szabálytalanságot a felezővonalnál.

19.perc

A németek igyekeznek válaszolni, de eddig jól védekezik a magyar csapat.

17.perc

GOÓÓÓL! A szögletből viszont megvan a magyar gól. A visszavonuló Szalai Ádám egy gyönyörű mozdulattal sarkalt a németek kapujába. 0-1

17.perc

A mérkőzés eddigi legnagyobb helyzetébe Szalai Ádám jutott, aki egy kiváló magyar támadás után lött, de blokkolták a lövését.

13.perc

Másfél percig ismét a magyar csapat szorította be a saját tizenhatosához a német együttest, de komoly lehetőség nem alakult ki.

11.perc

Gündogan nem érte el azt az átadást, amivel a magyar védelem mögé kerülhetett volna.

9.perc

Ismét Szoboszlai lódult meg, de mikor már lövésre lendült volna a lába, a németek jól blokkoltak.

9.perc

Egy veszélyes német keresztpassz után sikerült a tizenhatoson belül tisztázni a magyar védőknek.

8.perc

Szoboszlai próbált meglódulni a szélen, de a németek jól léptek közbe.

6. perc

Hiába a telt ház, a magyar szurkolókat hallani a stadionban.

5.perc

Egyelőre mindkét oldalon inkább a tizenhatosok közt folyik a játék. Igazán nagy helyzet még nem alakult ki.

2.perc

A magyar csapat aktívan kezdi a félidőt, de Kerkez Milos szabálytalansága után a németek jöhetnek.

1.perc

Elkezdődött a mérkőzés, amelyet a magyar csapat indította útjára a labdát.

A magyarokkal azonos csoportban szereplő Európa-bajnok olasz válogatott 1-0-ra legyőzte otthon az angol csapatot a labdarúgó Nemzetek Ligája ötödik fordulójában, pénteken.

német-magyar
Fotó:  MTI/Illyés Tibor

Mindez azt jelenti, hogy az angolok az utolsó forduló eredményétől függetlenül lecsúsznak a B divízióba, a magyar válogatott pedig hétfőn a Puskás Arénában az olaszokkal küzd meg a csoportelsőségért. Marco Rossi szövetségi kapitány együttesének egy döntetlen is elég ahhoz, hogy bejusson a sorozat négyes döntőjébe.

A Kerkez Milos személyében újoncot avató magyarok a csapatkapitány Szalai Ádám csodálatos, sarokkal szerzett góljával kerültek előnybe a 17. percben. A nemzeti csapattól 34 évesen hétfőn búcsúzó csatár a 85. válogatottságával beérte Puskás Ferencet, 26. gólja a címeres mezben pedig három pontot ért. A biztos csoportelsőséget viszont azért nem sikerült elérni, mert a négyes másik meccsén az Európa-bajnok olaszok is nyertek az Eb-ezüstérmes Anglia ellen, amely így sereghajtóként kiesett.
A lipcsei bravúrról mindent elárul, hogy Hansi Flick vezetésével először kapott ki a Nationalelf, amely kilenc győzelem és négy döntetlen után maradt alul.

A csoport további programja:
6. forduló (szeptember 26.):
MAGYARORSZÁG-Olaszország, Puskás Aréna 20.45
Anglia-Németország, London 20.45
A mérkőzés előtt írtuk

A találkozó tétje egyrészt a csoportelsőség, másrészt az A divízióban maradás bebiztosítása. A divízió 3. csoportját a magyarok vezetik 7 ponttal, másodikak a németek hattal.

A magyar labdarúgó-válogatott várható kezdőcsapata:
Gulácsi Péter - Lang Ádám, Willi Orbán, Szalai Attila - Fiola Attila, Nagy Ádám, Schäfer András, Kerkez Milos - Szoboszlai Dominik, Gazdag Dániel - Szalai Ádám

Ha Hansi Flick szövetségi kapitány tanítványai legyőzik Marco Rossi legénységét, akkor a hétfői utolsó forduló előtt átveszik a vezetést a csoportban.

A magyarok divízióban maradása részben a lipcsei eredménytől, részben pedig a párhuzamosan zajló olasz-angol mérkőzés eredményétől függ.

magyar válogatott

Kerkez Milos személyében pénteken újonc is pályára lép a magyar labdarúgó-válogatottban a németek elleni Nemzetek Ligája-mérkőzésen. Marco Rossi szövetségi kapitány minden bizonnyal a bal oldalon számít a holland AZ Alkmaar mindössze 18 éves játékosára.Más meglepetés nincs a kezdő tizenegyben, azok kaptak lehetőséget, akik meghatározó szerepet játszottak a nemzeti együttes sikeres júniusi találkozóin, a sérült Sallai Roland helyén pedig a várakozásoknak megfelelően a Philadelphia Unionban rendkívül gólerősen futballozó Gazdag Dániel játszik majd.

magyar-német

A válogatottól a következő két mérkőzés után visszavonuló csapatkapitány, Szalai Ádám 85. alkalommal öltheti magára a címeres mezt, így az örökrangsor nyolcadik helyén utoléri Puskás Ferencet, az Aranycsapat legendás kapitányát.

A csoportelső magyar válogatott az egypontos hátránnyal második német csapattal 20.45-től csap össze Lipcsében. A találkozó játékvezetője a szlovén Slavko Vincic lesz.