2021. január 30., 19:53

Másodosztálybeli csapattól szenvedett vereséget a DAC

Sorozatban a téli felkészülés harmadik hétvégéjén is pályára lépett a dunaszerdahelyi DAC. A sárga-kékek a másodosztályban érdekelt Máriatölgyes ellen léptek pályára a MOL Akadémián.

Fotó: dac1904.sk

A találkozót 4x30 perces periódusokban bonyolították le. A talkozó első 60 percében a legerősebb kezdőjével léphetett pályára a DAC. Bernd Storck a kezdőbe nevezete a Liverpool és a Chelsea akadémiáján is nevelkedő új walesi középpályást Christie-Daviest, aki dolgozhatott már a német szakemberrel Belgiumban.

A mérkőzés elejétől kezdve nagy mezőnyfölényben futballozott a dunaszerdahelyi együttes, az első gólszerzési lehetőség a 10. percben adódott a sárga-kékek előtt, de kimaradt. A 23. percben a DAC büntetőhöz jutott, amit a csapatkapitány Kalmár Zsolt nem tudott gólra váltani, a Máriatölgyes hálóőre Vavruš remek védéssel tolta ki a sarokból Kalmár büntetőjét. Ezt követően is DAC előtt adódott gólszerzési lehetőség, az új szerzemény Chrisite-Davis beívelését Beskorovainyi bólintotta centikkel a kapu mellé, majd a 26. percben Divković lövését is hárította a vendégek kapusa.

Két perccel később már a vendégek hálóőre sem tudta megmenteni a góltól a Máriatölgyes együttesét, és Divković passza után Ramirez szerezte meg a vezetést a dunaszerdahelyi együttesnek. Ezzel a sárga-kékek egygólos vezetésével zárult a mérkőzés első negyede.

Pár perc szünet után a második negyeddel folytatódott a mérkőzés ugyanabban a felállásban. A vendégek jól kezdtek a játékrészt és a 33. percben egy szélről beadott labda után Müller ért bele szerencsétlen mozdulattal a labdába, ami a saját kapujába pattant.

A folytatásban mindkét csapat előtt akadtak gólszerzési lehetőségek, a DAC játékosai azonban nem tudták a hálóba juttattni a labdát, a Máriatölgyes kapusa remekül védett. A 46. percben kis híján a vezetést is megszerezte a Máriatölgyes, Jedlička kicsit kint helyezkedett kapujából, ami után a vendégek próbálkozása a felső lécen csattant.

A mérkőzés második 30 percében mindkét csapat előtt akadtak lehetőségek, de a dunszerdahelyi csapat nem tudott újabb gólt szerezni, ami 1-1-es eredményt jelentett a félidőre.

Szünetről visszatérve a DAC kezdője teljesen kicserélődött és egy teljesen új formációval küldte pályára tanítványait Bernd Storck. A vendégek a mérkőzés 65. percében egy óriási védelmi hiba után megszerezték a vezetést. A sárga-kékek nagyon sok hibával játszottak, ami az ellenfél kegyetlenül büntetett.

A 78. percben Taiwo labdája után Andzouana egyenlíthetett volna, de a máriatölgyesi kapus nagyot védett. A mérkőzés utolsó negyedében a DAC kiegyenlített Sharani góljával, amire szinte azonnal érkezett a vendégek válasza, ismét egy óriási dunaszerdahelyi hiba után. Harmadik felkészülési mérkőzésen tehát vereséget szenvedett a DAC.

A sárga-kékek jövő szombaton ismét pályára lépnek, a tavaszi idény előtti főpróbán a szintén élvonalbeli Nagymihály lesz Bernd Storck csapatának ellenfele, akik a MOL Akadémián edzőtáboroznak a jövő héten.

FC DAC 1904 – FK Máriatölgyes 2-3 (1-1)
MOL Akadémia, Dunaszerdahely, v.: Smolák
Gólszerzők: Ramirez (28.), Sharani (102.) ill. Müller (32., öngól), Čurík (66.), Cyprián (103.)