2020. július 14., 19:19

Labdarúgó NB I: Örökrangadóval rajtol a szezon

A címvédő Ferencváros és az élvonalba visszatérő MTK Budapest örökrangadóját rendezik a labdarúgó OTP Bank Liga 2020/21-es szezonjának nyitófordulójában.  A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) Twitter-oldalán kedden hozta nyilvánosságra az első kör párosításait.

Az elmúlt szezonban ezüstérmes MOL Fehérvár FC az előző idény tavaszi küzdelmeinek egyik legjobbjához, a Zalaegerszeghez látogat. Ennek az érdekessége, hogy a fehérváriak kispadján már az a Márton Gábor ül majd, aki a zalaegerszegieket a kieső helyen vette át, majd a hetedik helyre hozta be őket a legutóbbi kiírásban.

 A története legjobb eredményeként bronzérmes, ezzel az Európa-ligában induló Puskás Akadémia a kupagyőztes Budapest Honvédot fogadja majd. A felcsútiak június 27-én a zárófordulóban éppen a kispestiek 2-1-es legyőzésével érték el a dobogó legalsó fokát.

Az NB I újonca, a Budafok a Kisvárdát látja vendégül, míg az Újpest Paksra, a Mezőkövesd pedig a Diósgyőrhöz látogat.

Az élvonalbeli bajnokság várhatóan augusztus 15-én kezdődik, a kezdési időpontokról később születik döntés.

Az OTP Bank Liga 2020/21-es idényének teljes menetrendje:
1. forduló (augusztus 15.):
Puskás Akadémia FC-Budapest Honvéd
Budafoki MTE-Kisvárda Master Good
Paksi FC-Újpest FC
Diósgyőri VTK-Mezőkövesd Zsóry FC
ZTE FC-MOL Fehérvár FC
MTK Budapest-Ferencváros
2. forduló (augusztus 22.):
Ferencváros-Diósgyőri VTK
Mezőkövesd Zsóry FC-ZTE FC
MOL Fehérvár FC-Paksi FC
Újpest FC-Budafoki MTE
Kisvárda Master Good-Puskás Akadémia FC
Budapest Honvéd-MTK Budapest
3. forduló (augusztus 29.):
Puskás Akadémia FC-Újpest FC
Budafoki MTE-MOL Fehérvár FC
Paksi FC-Mezőkövesd Zsóry FC
ZTE FC-Ferencváros
Diósgyőri VTK-MTK Budapest
Budapest Honvéd-Kisvárda Master Good
4. forduló (szeptember 12.):
Diósgyőri VTK-Budapest Honvéd
MTK Budapest-ZTE FC
Ferencváros-Paksi FC
Mezőkövesd Zsóry FC-Budafoki MTE
MOL Fehérvár FC-Puskás Akadémia FC
Újpest FC-Kisvárda Master Good
5. forduló (szeptember 26.):
Puskás Akadémia FC-Mezőkövesd Zsóry FC
Budafoki MTE-Ferencváros
Paksi FC-MTK Budapest
ZTE FC-Diósgyőri VTK
Kisvárda Master Good-MOL Fehérvár FC
Budapest Honvéd-Újpest FC
6. forduló (október 3.):
ZTE FC-Budapest Honvéd
Diósgyőri VTK-Paksi FC
MTK Budapest-Budafoki MTE
Ferencváros-Puskás Akadémia FC
Mezőkövesd Zsóry FC-Kisvárda Master Good
MOL Fehérvár FC-Újpest FC
7. forduló (október 17.):
Puskás Akadémia FC-MTK Budapest
Budafoki MTE-Diósgyőri VTK
Paksi FC-ZTE FC
Újpest FC-Mezőkövesd Zsóry FC
Kisvárda Master Good-Ferencváros
Budapest Honvéd-MOL Fehérvár FC
8. forduló (október 24.):
Paksi FC-Budapest Honvéd
ZTE FC-Budafoki MTE
Diósgyőri VTK-Puskás Akadémia FC
MTK Budapest-Kisvárda Master Good
Ferencváros-Újpest FC
Mezőkövesd Zsóry FC-MOL Fehérvár FC
9. forduló (október 31.):
Puskás Akadémia FC-ZTE FC
Budafoki MTE-Paksi FC
MOL Fehérvár FC-Ferencváros
Újpest FC-MTK Budapest
Kisvárda Master Good-Diósgyőri VTK
Budapest Honvéd-Mezőkövesd Zsóry FC
10. forduló (november 7.):
Budafoki MTE-Budapest Honvéd
Paksi FC-Puskás Akadémia FC
ZTE FC-Kisvárda Master Good
Diósgyőri VTK-Újpest FC
MTK Budapest-MOL Fehérvár FC
Ferencváros-Mezőkövesd Zsóry FC
11. forduló( november 21.):
Puskás Akadémia FC-Budafoki MTE
Mezőkövesd Zsóry FC-MTK Budapest
MOL Fehérvár FC-Diósgyőri VTK
Újpest FC-ZTE FC
Kisvárda Master Good-Paksi FC
Budapest Honvéd-Ferencváros
12. forduló (november 28.):
Budapest Honvéd-Puskás Akadémia FC
Kisvárda Master Good-Budafoki MTE
Újpest FC-Paksi FC
Mezőkövesd Zsóry FC-Diósgyőri VTK
MOL Fehérvár FC-ZTE FC
Ferencváros-MTK Budapest
13. forduló (december 5.):
Diósgyőri VTK-Ferencváros
ZTE FC-Mezőkövesd Zsóry FC
Paksi FC-MOL Fehérvár FC
Budafoki MTE-Újpest FC
Puskás Akadémia FC-Kisvárda Master Good
MTK Budapest-Budapest Honvéd
14. forduló (december 12.):
Újpest FC-Puskás Akadémia FC
MOL Fehérvár FC-Budafoki MTE
Mezőkövesd Zsóry FC-Paksi FC
Ferencváros-ZTE FC
MTK Budapest-Diósgyőri VTK
Kisvárda Master Good-Budapest Honvéd
15. forduló (december 16.):
Budapest Honvéd-Diósgyőri VTK
ZTE FC-MTK Budapest
Paksi FC-Ferencváros
Budafoki MTE-Mezőkövesd Zsóry FC
Puskás Akadémia FC-MOL Fehérvár FC
Kisvárda Master Good-Újpest FC
16. forduló (december 19.):
Mezőkövesd Zsóry FC-Puskás Akadémia FC
Ferencváros-Budafoki MTE
MTK Budapest-Paksi FC
Diósgyőri VTK-ZTE FC
MOL Fehérvár FC-Kisvárda Master Good
Újpest FC-Budapest Honvéd
Tavaszi fordulók:
17. forduló (január 23.):
Budapest Honvéd-ZTE FC
Paksi FC-Diósgyőri VTK
Budafoki MTE-MTK Budapest
Puskás Akadémia FC-Ferencváros
Kisvárda Master Good-Mezőkövesd Zsóry FC
Újpest FC-MOL Fehérvár FC
18. forduló (január 30.):
MTK Budapest-Puskás Akadémia FC
Diósgyőri VTK-Budafoki MTE
ZTE FC-Paksi FC
Mezőkövesd Zsóry FC-Újpest FC
Ferencváros-Kisvárda Master Good
MOL Fehérvár FC-Budapest Honvéd
19. forduló (február 3.):
Budapest Honvéd-Paksi FC
Budafoki MTE-ZTE FC
Puskás Akadémia FC-Diósgyőri VTK
Kisvárda Master Good-MTK Budapest
Újpest FC-Ferencváros
MOL Fehérvár FC-Mezőkövesd Zsóry FC
20. forduló (február 6.):
ZTE FC-Puskás Akadémia FC
Paksi FC-Budafoki MTE
Ferencváros-MOL Fehérvár FC
MTK Budapest-Újpest FC
Diósgyőri VTK-Kisvárda Master Good
Mezőkövesd Zsóry FC-Budapest Honvéd
21. forduló (február 13.):
Budapest Honvéd-Budafoki MTE
Puskás Akadémia FC-Paksi FC
Kisvárda Master Good-ZTE FC
Újpest FC-Diósgyőri VTK
MOL Fehérvár FC-MTK Budapest
Mezőkövesd Zsóry FC-Ferencváros
22. forduló (február 20.):
Budafoki MTE-Puskás Akadémia FC
MTK Budapest-Mezőkövesd Zsóry FC
Diósgyőri VTK-MOL Fehérvár FC
ZTE FC-Újpest FC
Paksi FC-Kisvárda Master Good
Ferencváros-Budapest Honvéd
23. forduló (február 27.):
Puskás Akadémia FC-Budapest Honvéd
Budafoki MTE-Kisvárda Master Good
Paksi FC-Újpest FC
Diósgyőri VTK-Mezőkövesd Zsóry FC
ZTE FC-MOL Fehérvár FC
MTK Budapest-Ferencváros
24. forduló (március 6.):
Ferencváros-Diósgyőri VTK
Mezőkövesd Zsóry FC-ZTE FC
MOL Fehérvár FC-Paksi FC
Újpest FC-Budafoki MTE
Kisvárda Master Good-Puskás Akadémia FC
Budapest Honvéd-MTK Budapest
25. forduló (március 13.):
Puskás Akadémia FC-Újpest FC
Budafoki MTE-MOL Fehérvár FC
Paksi FC-Mezőkövesd Zsóry FC
ZTE FC-Ferencváros
Diósgyőri VTK-MTK Budapest
Budapest Honvéd-Kisvárda Master Good
26. forduló (március 20.):
Diósgyőri VTK-Budapest Honvéd
MTK Budapest-ZTE FC
Ferencváros-Paksi FC
Mezőkövesd Zsóry FC-Budafoki MTE
MOL Fehérvár FC-Puskás Akadémia FC
Újpest FC-Kisvárda Master Good
27. forduló (április 3.):
Puskás Akadémia FC-Mezőkövesd Zsóry FC
Budafoki MTE-Ferencváros
Paksi FC-MTK Budapest
ZTE FC-Diósgyőri VTK
Kisvárda Master Good-MOL Fehérvár FC
Budapest Honvéd-Újpest FC
28. forduló (április 10.):
ZTE FC-Budapest Honvéd
Diósgyőri VTK-Paksi FC
MTK Budapest-Budafoki MTE
Ferencváros-Puskás Akadémia FC
Mezőkövesd Zsóry FC-Kisvárda Master Good
MOL Fehérvár FC-Újpest FC
29. forduló (április 17.):
Puskás Akadémia FC-MTK Budapest
Budafoki MTE-Diósgyőri VTK
Paksi FC-ZTE FC
Újpest FC-Mezőkövesd Zsóry FC
Kisvárda Master Good-Ferencváros
Budapest Honvéd-MOL Fehérvár FC
30. forduló (április 24.):
Paksi FC-Budapest Honvéd
ZTE FC-Budafoki MTE
Diósgyőri VTK-Puskás Akadémia FC
MTK Budapest-Kisvárda Master Good
Ferencváros-Újpest FC
Mezőkövesd Zsóry FC-MOL Fehérvár FC
31. forduló (május 1.):
Puskás Akadémia FC-ZTE FC
Budafoki MTE-Paksi FC
MOL Fehérvár FC-Ferencváros
Újpest FC-MTK Budapest
Kisvárda Mater Good-Diósgyőri VTK
Budapest Honvéd-Mezőkövesd Zsóry FC
32. forduló (május 8.):
Budafoki MTE-Budapest Honvéd
Paksi FC-Puskás Akadémia FC
ZTE FC-Kisvárda Master Good
Diósgyőri VTK-Újpest FC
MTK Budapest-MOL Fehérvár FC
Ferencváros-Mezőkövesd Zsóry FC
33. forduló (május 15.):
Puskás Akadémia FC-Budafoki MTE
Mezőkövesd Zsóry FC-MTK Budapest
MOL Fehérvár FC-Diósgyőri VTK
Újpest FC-ZTE FC
Kisvárda Master Good-Paksi FC
Budapest Honvéd-Ferencváros
Megosztás
Címkék