2022. december 7., 08:15

Folytatódik a marokkói álom, féltucat gól után csomagolnak a svájciak

Az utolsó nyolcaddöntők is lezajlottak a katari világbajnokságon. Az biztos, hogy izgalmakban nem volt hiány, hiszen a Marokkó-Spanyolország összecsapás hosszabbítást, és büntetőpárbajt is hozott, a másik mérkőzésen pedig Portugália gólzáporos mérkőzésen iskolázta le Svájcot.

Marokkó
Fotó: TASR/AP

Nagyon vártam a Marokkó -Spanyolország összecsapást. Főleg azért, mert kíváncsi voltam, mire jutnak a marokkóiak a spanyolokkal szemben. Vajon véletlenül nyerte meg Marokkó a csoportot? Egy percig sem gondoltam, hiszen a csoportkörök során éreztem azt, ebben a marokkói csapatban ott lehet a továbbjutás.

Marokkó tehát Spanyolországot kapta a nyolcaddöntőben, és bizony ott volt a levegőben a meglepetés. Főleg azok után, hogy a spanyolok játéka gyengének bizonyult, a csoportkörből is azért jutottak tovább, mert sok gólt lőttek Costa Ricának.

A spanyolok így is álltak neki a nyolcaddöntőnek. Kötelező volt a továbbjutás.

A mérkőzés kiegyenlített játékot hozott, hiába igyekeztek a spanyolok gólt lőni, a marokkóiak hősiesen védték kapujukat. Akadtak veszélyes helyzetek az afrikaiak előtt is, sőt, akár el is dönthették volna a mérkőzést.

A spanyoloknál viszont érezni lehetett a megfelelési kényszert, hiszen hiába dolgozták ki sorban a helyzeteiket, nem sikerült azokat gólra váltani.

A hosszabbítás sem hozott gólt, izgalmakat azonban igen. A marokkói szurkolók szinte az egész meccs alatt imádkoztak, hogy kedvenceik ne kapjanak gólt, és valahogy húzzák ki döntetlenre a meccset.

Marokkó csapata becsületes és összeszedett védekezéssel húzta ki a meccset, így jöhettek a tizenegyesek.

A marokkóiak az elsőt belőtték, így jöhettek a spanyolok, akik kapufát lőttek, ezzel hátrányba kerültek. A folytatásban a marokkóiak csak egyet, míg a spanyolok hármat is rontottak. A marokkói kapus remekelt, de azt mondják, hogy tizenegyest csak elrontani lehet. Úgy néz ki, hogy a spanyolok voltak kevésbé koncentráltak, a marokkóiak pedig éhesek voltak a sikerre. Nem akármilyen dolgot hajtottak végre.

Az egész ország büszke lehet a nemzeti csapatra, hiszen történelmet írták. Ez azt is jelenti, hogy az afrikai kontinenst egyedül Marokkó képviseli tovább a világbajnokságon.

Az esti mérkőzés nem hozott sok izgalmat, de a délutáni 0-0 után legalább egy igazi gólparádét láthattunk a Portugália-Svájc mérkőzésen.

Svájc még csak szóhoz sem jutott, és Portugália máris 2-0-ra vezetett.

Ugyan 4-0-nál a svájciak találtak egy gólt, amelyet szögletből szereztek, de a portugálok lőttek még kettőt, így 6-1-es végeredménnyel küldték haza a helvéteket.

Ezzel befejeződtek a nyolcaddöntők, és kialakultak a negyeddöntők párosításai. Vajon hány hosszabbítást látunk még ? Vagy innentől kezdve a favoritoknál beindul a gólgyártás?

Én mindenesetre nagy lelkesedéssel várom a folytatást, az biztos, hogy izgalmas negyeddöntőknek nézünk az elébe.