2022. november 1., 12:51

Bénes László góllal és gólpasszal járult hozzá a HSV győzelméhez

A német másodosztályban (Bundesliga 2) szereplő Hamburg SV idegenben győzött csallóközi tehetsége Bénes László hathatós segítéségével. A doborgazi tehetség egy gólt, valamint egy gólpassszt is jegyzett a Paderborn elleni rangadón.

Bénes László
Fotó: hsv.de

A német másodosztály (Bundesliga 2) hétvégi 14. fordulójában a Bénes Lászlót is soraiban tudó Hamburg SV értékes három pontot szerzett a Paderborn otthonában.

A 25 esztendős csallóközi futballista a kezdőben kapott lehetőséget a Paderborn elleni idegenbeli bajnokin.

A HSV már a harmadik percben hátrányba került, de a hamburgiak ellek ellenére is fordítani tudtak a játékrész végére. Előbb a 23. percben Glatzel egyenlített, majd az első játékrész ráadásában Bénes László is főszereplővé vállt, miután kiosztott egy gólpasszt, amiből Dompe volt eredményes.

Szünet után a Paderborn ismét egy gyors góllal kezdett, így 51 perc után 2-2 volt az állás.

A vendég Hamburg a 69. percben Bénes László góljával a győzelmet is megszerezték. A HSV ezzel két vereség után győzött ismét a Bundesliga másodosztályában és megelőzték a Paderbornt a tabellán és újra feljutást érő helyen a hamburgiak. A HSV doborgazi tehetsége második gólját szerezte az idényben és már négy gólpassznál jár a szezonban.