2024. június 19., 17:17

A hajrában mentettek pontot az albánok a horvátok ellen

Albánia a 95. percben szerzett góllal 2-2-es döntetlent játszott Horvátországgal a németországi labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, szerdán.

Foci Eb 2024
Fotó: TASR

I. félidő:
---------
11. perc: A korábban a Kisvárdát erősítő Jasir Asani beadását Qazim Laci csúsztatta meg, a labda éppen Dominik Livakovic keze előtt pattant fel, így a horvát kapus nem védhetett (0-1).

II. félidő:
----------
74. perc: A csereként beállt Ante Budimir passza után Andrej Kramaric csinált egy cselt a tizenhatoson belül, majd védhetetlenül a hálóba lőtt (1-1).
76. perc: Budimir újabb remek beadása után az ugyancsak csereként beállt Luka Sucic lőtt kapura, a labda előbb a csapatkapitány Berat Djimsiti, majd onnan a három perccel korábban beállt Klaus Gjasula lábára pattant, végül a kapuba vágódott. Öngól (2-1).
95. perc: Albán beadás Josip Sutalo sarkáról az őrizetlenül hagyott Gjasula elé pattant, aki a hálóba lőtt (2-2).

Mindkét gárda vereséggel kezdte a tornát, a horvátok 3-0-ra kaptak ki a spanyoloktól, míg az albánok - akik Eb-csúcsot jelentő 23 másodperc után már vezettek az olaszokkal szemben - 2-1-re maradtak alul, így a továbbjutás szempontjából döntő jelentőséggel bírt a mostani ütközet.

A horvátoknál három, a riválisnál két csere volt a kezdőcsapatban, és előbbiek kezdtek vehemensebben. Ennek ellenére váratlanul megszerezték a vezetést az albánok Laci szép fejesével. A horvátok hiába birtokolták többet a labdát, az ellenfél kontrákból pillanatok alatt helyzetbe került, és Livakovicnak kétszer bravúrra is szüksége volt, hogy ne nőjön a különbség.

A második félidőben egyre nyomasztóbb fölényben futballozott Horvátország, amely egyre ígéretesebb helyezetek alakított ki, két perc alatt megfordította az eredményt, majd egészen a 95. percig magabiztosan őrizte előnyét. Akkor azonban az öngólos Gjasula egyenlített. A hátralévő percekben mindkét csapat a győzelemért rohamozott, mindkettő betalálhatott volna, mégsem született újabb gól.

A záró körben, hétfőn a horvátok a címvédő olaszokkal, az albánok pedig a spanyolokkal találkoznak.Eredmény, csoportkör, 2. forduló, B csoport:
Horvátország-Albánia 2-2 (0-1)
--------------------------------
Hamburg, 46 784 néző, v.: Francois Letexier (francia)
gólszerzők: Kramaric (74.), Gjasula (76., öngól), illetve Laci (11.), Gjasula (95.)
sárga lap: Hysaj (76.), Daku (93.), Gjasula (97.)

Horvátország:
-------------
Livakovic - Juranovic, Sutalo, Perisic (Sosa, 84.), Gvardiol - Brozovic (Pasalic, a szünetben), Kovacic, Modric - Kramaric (Baturina, 84.), Majer (Sucic, a szünetben), Petkovic (Budimir, 69.)