2022. március 9., 09:51

A Bayern szétcincálta a Salzburgot, a Liverpool otthon kapott ki

A Bayern München és a Liverpool bejutott a negyeddöntőbe a labdarúgó Bajnokok Ligájában, előbbi a Salzburgot, utóbbi az Intert búcsúztatta a legjobb tizenhat között a keddi játéknapon.

Lewandowski a hős
A Bayern szétcincálta a Salzburg csapatát
Fotó: TASR

Osztrák csapattól soha nem látott teljesítményt vitt véghez a Salzburg azzal, hogy bejutott a Bajnokok Ligája kieséses szakaszába. És ahogy azt mondani szokták, evés közben jön meg az étvágy, a müncheni születésű Karim Adeyemi fogadkozott, bárkit képes legyőzni az együttes, így a hazai döntetlen (1-1) után a Bayern otthonában is lehet esélye a nyolcaddöntő visszavágóján, vagyis a legjobb nyolc közé is bekerülhet a Salzburg.

A remény mindössze percekig pislákolt a vendégek számára az Allianz Arénában, ugyanis Robert Lewandowski jött, látott (a csapata pedig győzött).

A lengyel gólzsák az első huszonegy percben két büntetőt harcolt ki és értékesített, a 23. percben pedig a salzburgiak védelmi hibáját kihasználva a harmadik gólját is bevágta. Egy mérkőzés kezdetétől számolva ennél gyorsabban még senki sem szerzett mesterhármast a BL történetében (eddig Marco Simone volt a rekorder, akinek az 1996-os Milan–Rosenborg találkozón 24 percre volt szüksége a három találathoz).

Bár Lewandowski egymaga bebiztosította a bajorok helyét a negyeddöntőben, Serge Gnabry, Leroy Sané és Thomas Müller (kétszer) is hozzátette a magáét a hazaiak 7-1-es győzelméhez.

A Salzburgnak egy szépítő gólra futotta Maurits Kjaergaard révén, de a Bayern München így is rendkívül simán, 8-2-es összesítéssel jutott tovább a következő körbe.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 2. mérkőzés:

Bayern München–Salzburg 7-1 (4-0)

gólszerzők: Lewandowski (12., 21., 23. – az elsőt és a másodikat 11-esből), Gnabry (31.), Müller (54., 83.), Sané (86.), ill. Kjaergaard (70.)

Az első mérkőzésen: 1-1, továbbjutott a Bayern München 8-2-es összesítéssel

A bombagól sem volt elég

A Liverpool–Inter összecsapás első félórájának legérdekesebb történése sajnos nem a gyepszőnyegen, hanem a lelátón zajlott – egy szurkoló rosszul lett a lelátón, emiatt perceken keresztül állt a játék.

A kényszerszünet után felgyorsultak az események: Joel Matip fejese a felső lécet találta el, majd védőtársa, Virgil van Dijk veszélyeztetett, olasz részről pedig Hakan Calhanoglu szabadrúgásánál kellett résen lennie Alissonnak.

A gól nélküli első félidőt követően a házigazda állt továbbjutásra, amely a párharc milánói felvonását 2-0-ra nyerte.

Az Inter nagyobb fokozatra kapcsolt a második játékrészben, és a 62. percben Lautaro Martineznek köszönhetően sikerült csökkentenie a hátrányát. A Liverpool a saját térfelén veszített labdát, négy rövid passzt követően az argentin csatárhoz került a labda, aki a tizenhatos széléről bombázott a bal alsóba.

A gól miatt érzett mámor azonban csak rövid idejű volt. Alexis Sánchez ugyanis a 63. percben begyűjtötte a második sárga lapját, a tíz emberre fogyatkozott Internek pedig ezzel megpecsételődött a sorsa.

A Vörösök gólig nem, csak három kapufáig jutottak a visszavágón, így egy éve tartó hazai veretlenségi sorozatuk véget ért, de bejutottak a negyeddöntőbe a BL-ben, az elmúlt öt kiírás során negyedik alkalommal.

Liverpool–Inter 0-1 (0-0)
gólszerzők: Martinez (62.) kiállítva: Sanchez (63., Inter)

Az első mérkőzésen: 2-0, továbbjutott a Liverpool 2-1-es összesítéssel