Tavaszi városnéző séták a Pozsonyi Kiflivel - Mária Terézia és a koronázási útvonal

Szent Márton-dóm
Esemény kezdete
2026. 06. 28., 14:00

Hornyák István idegenvezetővel végigjárhatjuk a pozsonyi koronázási útvonalat, amelynek végén egykor egy márványszobor emlékeztetett Mária Teréziára. A királynő negyven évig ült az osztrák és a magyar trónon, s bár mint minden uralkodó emléke vegyesen tartalmaz jó és rossz dolgokat, őt, a Pragmatica Sanctio révén trónra juttatott királynőt Pozsonyban elsősorban a város életében játszott pozitív szerepe miatt lehet az átlagosnál jobban tisztelni. Itt álltak ki mellette a magyar rendek, amikor az ország és korona veszélyben volt, és amikor halni készült, Esterházy kancellár által azt üzente a magyaroknak, hogy "mondja meg nemzetének, hogy egészen utolsó pillanatomig hálával emlékeztem meg róla".

A séta június 28-án 14.00 órai kezdettel indul a Szent Márton-dóm főbejáratától (északi kapu).

További információ: Hornyák István: Mária Terézia és a koronázási útvonal | Facebook

Tartsanak a Pozsonyi Kiflivel, és fedezzék fel Pozsony városának lenyűgöző történetét! A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak.