Szőnyi Ferenc átbiciklizett Amerikán, harmadik lett
Szőnyi Ferenc, komáromi ultratriatlon-világbanjok harmadikként ért célba a Trans Am Bike Nonstop Check Point Edition önellátó ultrakerékpáros versenyen.
A 61 éves extrémsportoló tavaly a TransCanada Bike Race-en, egyedüli indulóként Kanadát szelte keresztül – 12 500 km-t tekert 45 nap alatt, ezzel megdöntötte a pályacsúcsot –, most pedig az Egyesült Államokon kerekezett át a Csendes-óceántól az Atlanti-óceánig.
Ha valakinek dereng, hogy Szőnyi már csinált ilyent, az jól emlékszik. Korábban kétszer már két ízben teljesítette a Race Across America kerékpáros versenyt, ám ott csapat kísérhette.
A komáromi sportoló 15 nap 16 óra 22 perc darálta le az 5256 kilométeres távot.
A verseny különlegessége, hogy nem egyetlen, előre kijelölt útvonalon kell haladni: három kötelező ellenőrzőpontot kell érinteni, a közöttük vezető utat pedig minden versenyző maga tervezi meg.
Szőnyi Ferenc neve régóta ismert az extrém állóképességi sportok világában. 43 évesen kezdett komolyabban sportolni, később megnyerte a tízszeres és a húszszoros Ironmant, a világon másodikként teljesítette a harmincszoros Ironman távját, ultratriatlon világbajnok lett.