2026. június 23., 08:21

Szőnyi Ferenc átbiciklizett Amerikán, harmadik lett

Szőnyi Ferenc, komáromi ultratriatlon-világbanjok harmadikként ért célba a Trans Am Bike Nonstop Check Point Edition önellátó ultrakerékpáros versenyen.

Szőnyi Ferenc
Szőnyi Ferenc a célban
Fotó: Szőnyi Ferenc Facebook-oldala

A 61 éves extrémsportoló tavaly a TransCanada Bike Race-en, egyedüli indulóként Kanadát szelte keresztül –  12 500 km-t tekert 45 nap alatt, ezzel megdöntötte a pályacsúcsot –, most pedig az Egyesült Államokon kerekezett át a Csendes-óceántól az Atlanti-óceánig.

Ha valakinek dereng, hogy Szőnyi már csinált ilyent, az jól emlékszik. Korábban kétszer már két ízben teljesítette a Race Across America kerékpáros versenyt, ám ott csapat kísérhette.

Az a verseny, amelyen közép-európai idő szerint ma, a kora reggeli órákban célba ért, önellátó volt, azaz nem kísérhette a hosszútávú versenyeken szokásos logisztikai támogató egység, szervizháttérrel. Kerékpárja és felszerelése javítását, a táplálék beszerzését, a szálláskeresést stb. egyedül kellett megoldania, úgy, hogy közben ne veszítsen túl sok időt, mivel a mezőny halad...

A komáromi sportoló 15 nap 16 óra 22 perc darálta le az 5256 kilométeres távot.

A verseny különlegessége, hogy nem egyetlen, előre kijelölt útvonalon kell haladni: három kötelező ellenőrzőpontot kell érinteni, a közöttük vezető utat pedig minden versenyző maga tervezi meg.

Szőnyi Ferenc neve régóta ismert az extrém állóképességi sportok világában. 43 évesen kezdett komolyabban sportolni, később megnyerte a tízszeres és a húszszoros Ironmant, a világon másodikként teljesítette a harmincszoros Ironman távját, ultratriatlon világbajnok lett.

Megosztás
Címkék