Sodródó magyar szavazók, a 30 ezüst ára és a lélek csillanása
Magyar7 - 17. száma
2023. június 15., 17:44

Stuttgarti tenisztorna: Fucsovics negyeddöntős

Fucsovics Márton bejutott a negyddöntőbe a stuttgarti, 795 ezer euró összdíjazású füves pályás férfi tenisztornán.

Fucsovics Márton
Fotó: MTI / Illyés Tibor

A világranglista 83. helyezettje - aki a selejtezőben kezdte szereplését - a keddi nyitófordulóban szetthátrányból verte a kanadai Denis Shapovalovot (29.), a nyolcaddöntőben pedig azzal a kanadai Vu Ji-pinggel (64.) csapott össze, aki az első körben a tavalyi wimbledoni döntős, hosszú sérülés után visszatért ausztrál Nick Kyrgiost búcsúztatta.

A csütörtöki találkozón a 31 éves Fucsovics lassan melegedett be, egyből elveszítette adogatójátékát, de precíz ütéseinek köszönhetően 4:2-nél már ő volt brékelőnyben, amit végig megőrzött.

A második játszmában a nyíregyházi teniszező 2:2-nél ismét élt fogadóesélyével, elvette 23 esztendős ellenfele szervagémjét, de 4:2 után sorozatban négy játékot veszített, így a kínai rivális 81 perc elteltével egyenlített.

A harmadik felvonás több szoros adogatójátékot is hozott, de brékelni sokáig egyik játékosnak sem sikerült.

A sort végül Fucsovics a legjobbkor, 4:4-nél törte meg, és mivel a következő játékban adogatóként egyetlen labdamenetet sem veszített, 2 óra 7 perc elteltével fogadhatta a hálónál ellenfele gratulációját.

Fucsovics legutóbb éppen egy éve, ugyanezen a versenyen jutott negyeddöntőig ATP-tornán, akkor Kyrgios ellen a második játszma közepén feladta mérkőzését.

A magyar teniszezőre a pénteki negyeddöntőben ezúttal az orosz Aszlan Karacev (48.) és a második helyen kiemelt amerikai Taylor Fritz (8.) összecsapásának továbbjutója vár.