2021. augusztus 22., 18:18

Négy ezüsttel zártak a magyarok

A karate sportág olimpiai bemutatkozása után két héttel kadet, junior és U21-es Európa-bajnokságot rendeztek a finnországi Tamperében. A péntektől vasárnapig tartó Eb zárónapján a magyarok közül a 21 éven aluliak mezőnyében Rónai Lili és Baranyi Zsófia is ezüstérmet nyert. A kontinensviadalon korábban a kadet Dévényi Bence és Hecker Bojána is második helyet szerzett, így összességében négy ezüsttel fejezte be a tornát a magyar csapat.

magyar karate csapat
Fotó: Magyar Karate Szakszövetség

A vasárnapi küzdelmek során az U21-es nők 50 kg-os súlycsoportjában a remek napot kifogó Rónai Lili előbb legyőzte ciprusi, francia, majd orosz ellenfelét is, ezzel bejutott a döntőbe. A fináléban aztán az olasz Agus 4-1-re jobbnak bizonyult, de az ezüstérem így is remek eredmény az UTE karatésától.

Az 55 kg-ban a tavalyi budapesti Európa-bajnokságon aranyérmet nyert Baranyi Zsófia közel állt ahhoz, hogy megvédje címét. Az MTK fiatal klasszisa – aki egyedüli magyar karatésként megjárta a 2018-as ifjúsági olimpiát – olasz, észak-macedón, dán és szlovén ellenfél legyőzésével menetelt a fináléig.

A döntőben a svéd Roselind volt az ellenfél, akitől szoros meccsen 5-3-ra kikapott. Baranyi Zsófia ezzel immár harmadik korosztályos Eb-érmét nyerte, hiszen 2017-ben a kadetek mezőnyében is második lett.

A fiatalok összességében megfeleltek az előzetes elvárásoknak, hiszen az Eb-t megelőzően a szakvezetés éppen négy érmet remélt a 33 fős válogatottól, amely formagyakorlatban a kadet Fodor Amira révén még egy ötödik helyezést is elkönyvelhetett.