2023. január 30., 19:19

Mi lesz Sagannal a szezon végén?

Az elmúlt héten biztossá vált, amit már sokan sejtettek, vagyis, hogy a szlovák sport egyik legnagyobb csillaga, a háromszoros országúti kerékpáros világbajnok, Peter Sagan befejezi pályafutását.

Peter Sagan
Fotó: TASR

Vagyis nem pontosan így van, hiszen Sagan az argentin San Juanban zajló körverseny pénteki napján jelentette be, hogy a következő évben hegyi kerékpárra vált, karrierjét pedig a tervei szerint a párizsi olimpián zárja le végleg.

A 33 éves sportoló tehát visszatér régi szerelméhez, a hegyi kerékpározáshoz, amelyben még fiatalon nagy sikereket ért el, hiszen junior világbajnok volt. A szlovák kerékpárosok elnöke, Peter Privara számára nem meglepő Sagan döntése, aki már korábban jelezte, jövőre a hegyi versenyszámokban akarna indulni.

A szlovák sajtó már arról is elkezdett írni, mihez kezdhet a sportág egyik legendája karrierje után. A korábbi nyilatkozatok alapján úgy tűnik, akár egy nagy kerékpáros istálló csapatfőnöke is lehetne, amely nem is lenne olyan fura, hiszen a versenyzők között jócskán akadnak olyanok, akik így folytatták pályafutásukat.

Privara úgy véli, ehhez Sagannak minden adottsága megvan ahhoz, hogy jó vezető legyen, de szerinte még néhány évig mással fog foglalkozni. Az viszont elképzelhető, hogy a klasszist még látják odahaza versenyezni a szlovák rajongók, mert szeptemberben rendezik a szlovák körversenyt, amelyen Sagan indulása is elképzelhető.

Sagan 2015-ben, 2016-ban és 2017-ben is világbajnok volt, de győzött többek között a flandriai és a Paris-Roubaix egynaposokon is. A Tour de France-on pályafutása során hétszer nyerte meg a zöld trikót, 12 szakaszt nyert, diadalmaskodott két Giro d'Italia-etapon, valamint négy Vuelta a Espana-szakaszon.

A szlovák versenyző egyébként jól kezdte az idényt, az argentin körversenyen a negyedik szakaszon a második helyezést érte el, amely azt mutatja, jó formában van. A következő verseny február végén vár rá Belgiumban.