2021. szeptember 12., 14:42

Megloptak egy olimpiai bajnok teniszezőnőt

Ellopták Jelena Vesznyina olimpiai bajnok orosz teniszező ötkarikás érmeit moszkvai lakásából.

Jelena Szergejevna Vesznyina
Fotó: TASR/Ap

A 35 éves játékos elmondása szerint

az ismeretlen tettesek akkor törtek be hozzájuk, amikor a férjével vacsorázni voltak.

Feltörték a széfet, és ékszerek mellett magukkal vitték a párosban szerzett olimpiai arany- és ezüstérmét is. A tolvajok dolgát megkönnyítette, hogy Vesznyináék elfelejtették távollétük idejére bekapcsolni a riasztót.

Az orosz teniszező olimpiai bajnoki címet a 2016-os riói nyári játékokon női párosban szerzett, idén Tokióban pedig a második helyen végzett vegyes párosban. A duóknál korábban világelső is volt, és négy Grand Slam-tornán diadalmaskodott. Profi pályafutását 2002-ben kezdte.