2022. december 31., 10:23

Spengler-kupa: Két veretlen csapat játssza a döntőt

A pénteki napon eldőlt, melyik két csapat kerül a döntőbe. Az első elődöntőben a Sparta Praha 3-0-ról fordította meg a mérkőzést, és nyert 4-3-ra az Örebro ellen, míg az esti meccsen az Ambri-Piotta esélyt sem adva a hazaiaknak 5-0-as győzelmet aratott a HC Davos felett.

Spengler-kupa
Fotó: TASR/AP
Első elődöntő

A mérkőzést a svédek kezdték jobban, Bome góljával már 1-0-ra vezetett az Örebro. A csehek próbáltak kiegyenlíteni, de támadásaik nem voltak kidolgozottak, a játékuk szétszórt volt. A második harmadban a svédek tovább folytatták az aktív játékukat, előbb Nakyva, majd Rissanen talált be, így már 3-0-as eredmény villogott az eredményjelző táblán.

A második harmad második felétől aztán a játék képe megváltozott, a csehek mintha felébredtek volna, teljesen más tempót kezdtek diktálni.

Jöttek is a gólok. Előbb Dvořáček lőtt egy szép gólt, majd Forman is betalált. Buchtele góljával egyenlítettek a csehek, Tomášek találatával pedig megfordult az állás. Az utolsó harmadban az Örebro támadt az egyenlítésért, de a Sparta Praha megőrizte az egygólos előnyét, a mérkőzést pedig végül 4-3-ra nyerte meg. Ezzel eldőlt, hogy a Sparta Praha jutott a döntőbe.

Fotó:  TASR/AP

Érdekesség, hogy utoljára 2004-ben játszottak döntőt a Spengler-kupán.

Második elődöntő

Az esti svájci derbin nem lehetett panasz a hangulatra. Az Ambri-Piotta McMillan csodálatos góljával már a mérkőzés elején megszerezte a vezetést. A hazaiaknak megvolt a lehetőség az egyenlítésre, ugyanis emberelőnybe kerültek, de nem sikerült kihasználni. Az első harmad vége felé az Ambri-Piotta növelni tudta az előnyét, Burgler volt a gól szerzője.

A harmad végén óriási lehetőség előtt álltak a hazaiak, ugyanis büntetőt lőhettek.

A büntetőt azonban nem tudták értékesíteni, a veterán Andres Ambuhl nem tudott gólt szerezni. A második harmadban az Ambri-Piotta inkább óvatos hokit játszott, a hazaiak próbáltak egyenlíteni, de emberelőnyből sem tudtak gólt szerezni. Az Ambri-Piotta a középső harmadban is növelni tudta előnyét, Chlapík góljával már három gólos különbség volt a két csapat között. A harmadik harmadra így megnyugtató előnnyel korcsolyázott ki az Ambri-Piotta, a hazaiak pedig azzal a tudattal, hogy még valamit lehessen kezdeni ezzel a mérkőzéssel.

Hiába támadtak és küzdöttek a davosiak, az este folyamán csak nem sikerült bevenni az ellenfél kapuját.

Eggenberger azonban betalált, így már 4-0 volt az állás. A davosiak méltón szerették volna befejezni a találkozót, ezért a kapust is lehozták, hogy a szépítő gólt belőjék. Ez nem jött össze, helyette Pestoni üres kapus gólja zárta le a találkozót.

Ambri-Piotta

Ez azt jelenti, hogy az Ambri-Piotta jutott a döntőbe, és a Sparta Prahával mérkőzik meg a Spengler-kupáért.