2024. szeptember 13., 08:40

Mindkét magyar csapat nyert a BL-nyitányon

Ennél jobb kezdésről aligha álmodhattak volna Veszprémben és Szegeden. A férfi kézilabda Bajnokok Ligája 2024-2025-ös idénye szeptember 11-én kezdődött, de a két magyar csapat csak tegnap játszotta le az első mérkőzését. A Veszprém HC 31-32-re győzött a Füchse Berlin otthonában, míg az OTP Bank-Pick Szeged odahaza verte meg a szintén német SC Magdeburgot 31-29-re.

Pick Szeged
Fotó: MTI/Ujvári Sándor

Tizenhat alakulat két nyolcas csoportban, oda-visszavágós rendszer, vagyis tizennégy forduló, az első két helyezett a negyeddöntőbe jut tovább, a harmadiktól a hatodik helyezettig a rájátszásba, a két utolsó számára befejeződik a szezon.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája 2024-2025, a címvédő az FC Barcelona, amely az utóbbi négy idényből háromban (2021, 2022, 2024) diadalmaskodott a legrangosabb európai kupasorozatban, és a most rajtolóban már a tizenharmadik alkalommal lehet a földrész – és a világ – legjobb kézilabdacsapata.

A szakértők szerint a B csoport az erősebb, mivel itt szerepel az elmúlt idény legjobb négyeséből három klub is (Barcelona, Aalborg, Magdeburg), a negyedik gárda, a THW Kiel pedig idén „csak” az Európa-ligában játszik, mivel a Handball-Bundesligában a negyedik helyen zárt, a bajnok Magdeburg, a Füchse Berlin és a Flensburg mögött. A fővárosiak tizenegy év után tértek vissza a Bajnokok Ligájába.

Az A csoport az első játéknapon Paris Saint-Germain-Eurofarm Pelister 31-29 és Sporting CP-Wisła Płock 33-29 mérkőzéseket hozott. Tegnap a bukaresti Dinamo 37-28-ra legyőzte a dán Fredericiát, míg a Veszprém HC a német fővárosban vendégszerepelt. A bakonyiak a harmincadik alkalommal szerepelnek a Bajnokok Ligájában, míg Xavi Pascual számára ez az első idény a Veszprém élén. A katalán vezetőedző a Dinamo Bukaresttől érkezett az irányító Luka Cindrićcsel együtt, a másik újonc a keretben a szintén horvát beálló Nikola Grahovac. Kilenc perc játék után 5-5 volt az állás, de négy perccel később már 9-5-re ellépett a Füchse Berlin. A huszadik percben tovább nőtt a hazaiak előnye, 13-8-ra vezettek, az első félidő végére azonban visszajött a meccsbe az egyetlen magyarral, Ligetvári Patrikkal játszó Veszprém, és 16-16-tal fordultak a csapatok. A folytatásban a magyar alakulat ellépett a németektől, 26-31-re is vezetett a Veszprém az 54. percben, innen lett végül szorosabb, 31-32-re nyert a magyar rekordbajnok. A berlini csapatban a dán Mathias Gidsel 10 gólt dobott, a veszprémi oldalon Nedim Remili eggyel többet, tizenegyet. A magyar bajnoki címvédő szeptember 19-én, 18.45-től a Paris Saint-Germaint fogadja a Veszprém Arénában.

A B csoportban, 11-én az Aalborg 38-31-re legyőzte a Nantes-ot, a Kolstad viszont 30-35-re kikapott a Barcelonától. A tegnap esti találkozón a Kielce 30-23-ra felülmúlta az RK Zagrebet, előtte az OTP Bank-Pick Szeged fogadta a Pick Arénában az SC Magdeburgot.

A Tisza-partiak élén szintén új vezetőedző áll, a svéd Michael Apelgren, és a keretben is akadtak új igazolások. Az egyik ilyen játékos az izlandi Janus Daði Smárason, aki éppen a német bajnoktól érkezett Szegedre.

A kapuban az ugyancsak újonc svéd Tobias Thulin kezdett, majd a majdnem negyvenéves Mikler Roland váltotta őt, aki egymás után mutatta be a szebbnél szebb védéseket. A 2023-as Bajnokok Ligája-győztes tartotta a lépést a magyar csapattal, a szünetben 17-18 volt az állás. A 42. percben azonban már 26-20-ra vezetett a Szeged, nyolc perc múlva 29-22 villogott a kijelzőn, Mario Šoštarič 7 gólig jutott, Magnus Rød, Bodó Richárd és Sebastian Frimmel pedig négyig, a Magdeburg legjobbjai Ómar Ingi Magnússson és Philipp Weber voltak egyaránt 5 góllal. A végeredmény 31-29 lett, a skandináv stílusban játszó Szeged pazar nyitánnyal vágott neki az új idénynek. Az első hat hely valamelyike meglehet, és bízhatunk abban, hogy ezúttal nem Szeged-Veszprém csata lesz a rájátszásban, mint az előző két kiírásban. Szeptember 19-én, 20.45-től a címvédő Barcelona otthonában lép pályára a Szeged.