2020. november 7., 18:18

Kézilabda: Bravúros dunaszerdahelyi győzelem a bajnoki címvédő Nagymihály ellen

Hosszú idő után bajnoki mérkőzést játszhatott a HC DAC női kézilabda csapata. A sárga-kékek a bajnoki címvédő zempléni Nagymihályt fogadták hazai közönség előtt.

Fotó: HC DAC Dunaszerdahely Facebook oldala

A cseh-szlovák közös rendezésű MOL Liga 15. fordulójából előrehozott mérkőzésen a HC DAC csapata hazai pályán fogadta a bajnoki címvédő zempléni Nagymihály együttesét.

A csallóközi sárga-kékek remekül kezdték a mérkőzést, az 5. percben már 4-1-re is vezetett Debre Viktor együttese.

A zempléni együttes azonban a 10. percben egy gólra csökkentette hátrányát és 6-5-re felzárkóztak. Ezek után a DAC folyamatosan őrizte előnyét és 1-2 góllal vezetett is a címvédő ellen.

Tíz perccel az első félidő vége előtt a nagymihályiak 11-10-re felzárkóztak, de egyenlíteniük nem sikerült. A dunaszerdahelyiek kapujában Ougontoye Viktória remekül védett, míg Bízik Réka és Élő Beatrix remekelt. Az első félidő utolsó hat percében a nagymihályiak nem tudtak gólt szerezni, míg a DAC háromszor is betalált, ez pedig négygólos dunaszerdahelyi előnyt jelentett az első félidőben.

Szünetről visszatérve a csallóközi sárga-kékek ott folytatták, ahol az első játékrészt abbahagyták és tovább növelték előnyüket, a 35. percben már hat gól is volt a két csapat között a különbség.

A bajnoki címvédő Nagymihály azonban nem adta könnyen magát és a 43. percben kétgólosra csökkentette hátrányát a zempléni együttes. A mérkőzés utolsó negyedórájában a dunaszerdahelyi lányok ismét megléptek és hétgólosra növelték előnyüket.

A zempléniek ugyan a végén csökkentették hátrányukat, de komolyan beleszólni már nem tudtak a DAC magabiztos győzelmébe. A DAC végül ötgólos bravúros győzelmet aratott a bajnok ellen.

A DAC legjobbja a nyolc gólig jutó Élő Beatrix és Bízik Réka volt, valamint a kapuban bravúros védéseket bemutató Ougontoye Viktória is remek teljesítményt nyújtott.

MOL Liga, 15. fordulóból előrehozott mérkőzése:

HC DAC Dunaszerdahely-IUVENTA Nagymihály 28-23 (15-11)

A DAC gólszerzői: Bízik Réka 8, Élő Beatrix 8, Monika Rajnohová 5, Bízik Boglárka 3 Kristína Pastorková 2, Straka Mária 1, Juhos Kata 1