2021. május 9., 16:21

Győzelmével a rájátszásban a Nashville Predators

A Nashville Predators bejutott az észak-amerikai profi jégkorongliga rájátszásába, az együttes a szombati játéknapon 3-1-re legyőzte a vendég Carolina Hurricanest.

Nashville Predators NHL
Fotó: TASR/AP

A két csapat hetedszer mérkőzött meg a szezonban,

a Predators hat vereség után először bizonyult jobbnak.

A két együttes a rájátszás első körében találkozik egymással.

A Toronto a második harmadban kétgólos hátrányból fordított,

majd végül kerekedett a Montreal fölé. Győzelmével a Maple Leafs az Északi-főcsoport első helyen zárja az alapszakaszt.

A kanadai ponttáblázatot vezető Connor McDavid elérte a 100-as határt,

miután a Vancouvert 4-3-ra legyőző Edmontonban góllal és három gólpasszal járult hozzá a hazai sikerhez.

Reilly Smith karrierje első mesterhármasát szerezte,

a Vegas-St. Louis (4-1) találkozón ő jelentette a különbséget a hazaiak számára.

A Sharks a 60. perc elején mentette döntetlenre, így ráadásra az Arizona elleni találkozót,

de utóbbiak Phil Kessel találatával végül győztek. A Coyotes kapujában Adin Hill 44 védéssel zárt.

A Pittsburgh 1-0-ra legyőzte a Buffalót, a mérkőzés egyetlen találatát Jeff Carter jegyzi, míg csapattársa, a kapus Maxime Lagace 29 lövést hárítva zárt hibátlanul. A Penguinsnek a győzelem első helyet ért a Keleti-főcsoportban, míg a Sabres nemcsak ott, hanem az egész ligát tekintve is az utolsó helyen zárja az alapszakaszt.

A Florida Panthersben Alex Wennberg három góllal járult hozzá a címvédő Tampa Bay ellen aratott 5-1-es győzelemhez. A feszült légkörű mérkőzésen 156 percnyi büntetést osztottak ki.

Két harmad után még csak 1-1-re állt a Boston Bruins-New York Rangers összecsapás, amelyet végül a vendégek 5-4-re nyertek meg.

A play offfról lemaradt Rangers ötmeccses nyeretlenségi sorozatát zárta le.

Az Ottawa 4-2-re nyert a Winnipeg otthonában, a Senatorsban Tim Stutzle karrierje első mesterhármasát szerezte. A Jets egymást követő hatodik hazai meccsét bukta el.

A Minnesota nyolcadszor is megmérkőzött a szezonban az Anaheimmel, és hetedszer győzte le, ezúttal - csakúgy, mint egy nappal korábban - hosszabbítás után 4-3-ra.