2023. március 26., 11:35

Felemás magyar kézis hétvége. A Fradi továbbjutott, a Siófok kiesett

A Ferencváros női kézilabdacsapata hazai pályán is legyőzte (27-22) a Budućnost Podgoricát a Bajnokok Ligája rájátszásában, ezzel bejutott a negyeddöntőbe, ahol a Metz lesz az ellenfele. A Siófok ezzel szemben Dániában is vereséget szenvedett az Ikasttól a női Európa-liga negyeddöntőjében, ezúttal 31-21-re, és búcsúzott a sorozattól.

FTC kézilabda
Fotó: MTI/Mónus Márton

Az FTC-Rail Cargo Hungaria a negyedik helyen végzett a Bajnokok Ligája A csoportjában – 7 győzelem, 1 döntetlen, 6 vereség, 15 pont –, ami azt jelentette, hogy a B jelű nyolcas ötödik helyezettjével, a ŽRK Budućnosttal találkozik a kieséses szakasz rájátszásában, a negyeddöntőbe jutásért. A podgoricai alakulat mérlege 6 győzelem, 1 döntetlen, 7 vereség volt a csoportban, vagyis 13 ponttal lépett tovább. A március 18-i első mérkőzésen 13-15-ös félidei eredmény után 24-28-ra diadalmaskodott Elek Gábor csapata, magyarán a ferencvárosiak félig-meddig a legjobb nyolc között érezhették magukat az odavágó után.

A visszavágót március 25-én, Érden játszották le 2 200 néző előtt, és a Fradi továbbjutása egyáltalán nem forgott veszélyben. Bölk hetesből szerzett góljával indult a találkozó, a tizenegyedik percben 7-5-re vezetett a hazai gárda, de a montenegróiak tartották a lépést, főleg Pavićević és Raičević találatai éltették a vendégek reményeit. A félidő közepén ismét döntetlen volt az állás, 7-7-ről 11-9 lett a huszonharmadik percben, az első játékrész végül 14-13-mal ért véget. A Ferencvárosból a jobbszélső Angela Malestein villogott, aki 5 gólig jutott, a két német, Emily Bölk és Alicia Stolle is odatette magát, előbbi 3, utóbbi szintén 5 találatot jegyzett. Klujber Katrin ezúttal 4 góllal zárta a meccset, miközben a Budućnost játékosai közül a balszélső Ivona Pavićević volt a legeredményesebb 7 találattal, Milena Raičević pedig a maga 6 góljával ugyancsak a legjobbak közé tartozott.

A Ferencváros a negyvenkettedik percben vezetett először három góllal, nyolc perccel később már négy volt a különbség (23-19), a vége pedig 27-22 lett, vagyis a magyar alakulat kettős győzelemmel jutott tovább. A vendégek vezetőedzője, Bojana Popović a mérkőzés után úgy fogalmozott, hogy sok hibát követtek el, de az egész idényt tekintve büszke a lányokra.

Elek Gábor szerint a védekezés döntött mindkét találkozón, de a kilenc gól összességében magabiztosnak mondható. Az FTC utoljára a 2001-2002-es szezonban nyert párharcot a Bajnokok Ligája kieséses szakaszában, akkor a döntőig jutottak a budapestiek. A negyeddöntőben a B csoport győztese, a Metz Handball vár Szöllősi-Zácsikékra. A franciák a csoportkör legjobbjának bizonyultak, miután 12 győzelem és 1 döntetlen mellett csak egyszer kaptak ki.

A rájátszás másik szombati összecsapásán 30-30-as döntetlen született az Odense és a Storhamar párharcán. Az első meccsen 22-30-ra a dánok nyertek, ezért a negyeddöntőben a dán bajnok találkozik a Győri Audi ETO KC-val. Ma játsszák le a másik két mérkőzést a BL-ben. A dán Esbjerg és a francia Brest Bretagne első összecsapása 25-28-as dán sikerrel ért véget, míg a Krim Mercator és a bukaresti Rapid ljubljanai találkozóján 29-24-es szlovén győzelem született. Az előbbi párharc továbbjutója a bukaresti CSM-mel csap össze a negyeddöntőben, utóbbié pedig az elmúlt két szezon BL-győztesével, a norvég Vipers Kristiansanddal.

Az Európa-liga csoportkörében négy magyar klub volt érdekelt, de csak egy, a Siófok KC jutott tovább a csoportjából. A Mosonmagyaróvár a B jelű négyesben a harmadik helyen zárt, a Debrecen a C-ben szintén harmadik lett, viszont hármas holtverseny alakult ki az első három helyen, és a 8 pontosok közt a legrosszabb gólkülönbséggel bírt az egymás elleni meccsek során, a Vác pedig a D csoportban csupán 2 pontot szerzett, és negyedik lett.

A Siófok az A csoportban a Borussia Dortmund mögött végzett, 8 pontot szerezve. A negyeddöntőben a legerősebb csapat, az Ikast várt a balatoniakra. A dánok a csoportkörben egyedüliként pontot sem veszítettek, és lényegében a március 18-i siófoki mérkőzésen bebizonyították, hogy mennyivel jobbak. A 20-30-as végeredmény önmagáért beszél.

A tegnapi ikasti visszavágón hasonló gólkülönbségű vereséget szenvedett el Uroš Bregar csapata, 31-21, a szünetben 17-8 volt az állás. A mérkőzés legjobb góllövője a siófokiak horvát játékosa, Dejana Milosavljević volt 9 találattal. A Siófok vezetőedzője a meccs után úgy fogalmazott, hogy szerettek volna bejutni a legjobb négy közé, de olyan csapattal kerültek össze, amely szerinte a sorozat győztese lesz. A grazi Final Four egyik tagja ismert, a többiek kiléte ma válik azzá. Az első mérkőzéseken az alábbi eredmények születtek: Nantes-Dortmund 28-19, Sola-Thüringer 35-35, Râmnicu Vâlcea-Nykøbing Falster 32-29.