Zelenszkij sürgette, hogy Ukrajnát ne csak fegyverekkel, hanem pénzzel és szankciókkal is támogassa a Nyugat.
A visszahívásokat Zelenszkij már korábban jelezte azokban az esetekben, amikor a nagykövetek nem látják el elég hatékonyan a kötelességeiket.
33 600 orosz katona esett el az ukrajnai harcokban. Az ukrán erők megsemmisítettek 216 orosz repülőgépet, 181 helikoptert, 14 hadihajót, 1468 harckocsit, 3577 páncélozott harcjárművet, 745 tüzérségi és 98 légvédelmi rendszert...
Az ukrán államfő Mikolajiv megyeszékhelyre látogatott, és megtekintette a megyei közigazgatási hivatal lerombolt székházát, ahol egy robbanásban márciusban harminchét ember halt meg.
Az államfő szavai szerint még pénteken az ukrán kormány határozatot hoz az ukrán-orosz vízummentességről szóló kormányközi megállapodás felmondásáról.
A tanácsadó úgy vélekedett, hogy amíg Ukrajnában nem stabilizálódik a helyzet a nagy külföldi befektetők elkerülik az országot, és emiatt elhúzódik a gazdaság helyreállása.
Oroszország zsarolni próbálja a nemzetközi közösséget azon ajánlatával, hogy szankciók enyhítése fejében kész feloldani a fekete-tengeri kikötők zárlatát.
15 ezer emberből is legfeljebb háromezer képes harcolni.
Zelenszkij szerint aki orosz kőolajat akar vásárolni továbbra is, mert boldogulni szeretne valahogy, az nem akar szabadságot sem az ukrán népnek, sem a sajátjának.
Az államfő kérését Ukrajna szlovákiai nagykövete, Jurij Muska továbbította annak a fényképkiállításnak a megnyitóján, amely az oroszok háborús bűneit dokumentálják.
Offshore-botrányban bukott le az oligarchaellenes Volodimir Zelenszkij; az ukrán elnök cégeket titkol és oroszokkal üzletel a Mandiner szerint.
"Akiknél a szükséges fegyverek és lőszerek vannak, és késlekednek a szállításukkal, tudniuk kell, hogy a csata sorsa rajtuk is múlik."
Zelenszkij: "Az orosz agresszióra sokkal keményebben és gyorsabban kell reagálni."
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hangsúlyozta, hogy Ukrajna előnye az Oroszországgal folytatott tárgyalásokon attól függ, hogy az ukrán erők milyen katonai sikereket érnek el a Donyec-medencében.
Volodimir Zelenszkij mondta, az olajembargónak kell lennie a teljes civilizált világ első lépésének.
Emberiesség elleni bűntettnek nevezte a dél-ukrajnai Mariupol elleni orosz támadásokat Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kedden a dán parlamenthez videohíváson keresztül intézett beszédében.
Közösségi oldalán szombaton a magyar diplomácia vezetője Zelenszkijről azt írta: ő Ukrajna elnöke, természetes, hogy neki Ukrajna és az ukrán emberek érdeke az első.
Zelenszkij azzal érvelt a változtatások szükségessége mellett, hogy ezek az intézmények képtelenek voltak megakadályozni az orosz inváziót.
Zelenszkij emlékeztette a szövetség vezetőit, hogy Oroszország jelentősen militarizált, és felszerelési készlete többszörösen nagyobb, mint Ukrajnáé.
Zelenszkij szerint Vlagyimir Putyin 48-72 órás villámháborút tervezett, de az orosz fegyveres erők szerinte egy hónap alatt több veszteséget szenvedtek, mint tíz év alatt Afganisztánban.
Volodimir Zelenszkij a közösségi oldalán bejegyezte, hogy Ferenc pápának a humanitárius helyzetről számolt be, és segítségként értékelte a Szentszék esetleges közvetítését a lakosság szenvedésének enyhítése érdekében.
A szlovák kormányfő már sajnálja, hogy nem utazott el Kijevbe, és ha lehetőség adódna, ma már másként döntene.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök katonai repülőgépeket és további büntetőintézkedéseket, például az orosz olajipar és az Oroszországgal folytatott kereskedelem bojkottját kérte hétfőn a nemzetközi közösségtől Oroszország ukrajnai offenzívája miatt.
Csupán a mediális manipuláció eredménye volna, vagy valóban a magával ragadó helytállásáé?