Jelenleg 3670 visszaváltóhely van az országban, de folyamatosan, hétről hétre nyitnak újakat.
Kiderült, hogy az emberek 94 százaléka váltott már vissza műanyag üveget vagy fémdobozt, és ezzel kapcsolatban az anyagi megfontolás mellett a környezetvédelmi szempontokat és az újrahasznosítást is fontosnak tartják.
Az Európai Unió által bevezetett új szabályok már több esetben okoztak feszültséget az emberek mindennapjaiban.
Sólymos szerint a betétdíjas rendszer nem Budajnak köszönhetően működik.
A PET-palackok és fémdobozok visszaváltásának január 1-jei bevezetése óta már több mint 787 millió betétdíjas csomagolást váltott vissza a lakosság.
Újabb műanyag csomagolóanyagok betétdíjassá tételét javasolja a Környezetvédelmi Minisztérium.
Január 1-jétől betétdíjasak a PET-palackok és az üdítő- vagy szeszes italt tartalmazó pléhdobozok Szlovákiában.