Az ismertebb egyetemeket évről évre rangsorolják, ráadásul többféle módszertan alapján készült listával is találkozhatunk.
Fókuszban a Corvus.
A hasznos pókok mezőgazdasági területeken tapasztalható jelentős visszaszorulására hívják fel a figyelmet a szakemberek.
Tömör, lényegre törő információk
A lovak hátasként való használatának köszönhetően az ember nagyobb távolságokat tudott megtenni.
Az olvasónak a tudósokról alkotott elképzelését bizonyára erősen befolyásolják a filmekben látott sztereotípiák.
A tudósok talajmintákból vontak ki úgynevezett környezeti DNS-t.
A kommunista időkben furcsa ellentmondás jellemezte a szovjet tudományt.
A már elfogadott kétoldalú projektek nem kapnak támogatást.
Büszkék lehetünk rá, ha folytatjuk a művét.
Az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ kiadta első jelentését az európai omikronos esetekről. Az eredmények bíztatóak!
Szakértők szerint azért izgalmasak az ilyen kutatások, mert egy már létező gyógyszer másféle felhasználása gyorsabb, egyszerűbb és olcsóbb válasz lehet egy vadonatúj gyógyszer kifejlesztésénél.
Korunk véleményvezérei naponta vonják kétségbe az igazságot.
Lehet, hogy egy bolíviai törzs, a tsimanék életmódjában rejlik az agy térfogatvesztése, vagyis öregedése lassításának titka.
Német tudósok át tudnák alakítani a SARS CoV-2, vagyis az új koronavírus elleni védőoltásokat oly módon, hogy ne okozzák többé az egyik ritka mellékhatást, a vérrögképződést.
Több mint 1,2 millió dollárért kelt el Albert Einstein levele, amelyben saját kezűleg leírja híres E=mc2 képletét. A vételár háromszorosa annak, amire számítottak az aukciósház szakemberei.
Első világháborús relikviákat találtak az olvadó jégből elkerülő barakkban az olasz Alpokban.
"A matematika tanításának lényege szerintem nem az, hogy megtanítjuk a gyerekekkel a másodfokú egyenlet megoldóképletét, szerintem sokkal fontosabb egy bizonyos gondolkodásmód elsajátítása." - nyilatkozta Lovász László hetilapunknak.
Az első csillagok és galaxisok előtti időből származó fekete lyukra bukkantak ausztrál tudósok.
Főként a magnézium- és titánötvözetek mechanikus tulajdonságait vizsgálja.
Orosz tudósok néhány más országbeli kollégájukkal együttműködésben hatalmas neutrínóobszervatóriumot telepítettek szombaton a Bajkál-tóba, állításuk szerint az északi félteke legnagyobbikát.
1953-ban megalapította a pozsonyi geofizikai laboratóriumot, amely később önálló akadémiai intézet lett.
Számos európai országban egyértelműen megugrott a Covid-19 miatt a halálozás, jónéhányban ugyanakkor szinte statisztikai hibahatáron belül vannak a halálozási mutatók.
1968-tól már Nyitrán is tanított, egészen az 1990-es évek közepéig.