A nemzeti régiók védelméért indított polgári kezdeményezés tizedik évfordulójáról emlékezett meg Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó.
Magyarország felelősséget visel a világban élő magyarokért.
Szili Katalin elmondta, hogy kárpátaljai programja a munkácsi várban található Petőfi-szobor megkoszorúzásával zárult volna, ezt azonban a vármúzeum vezetősége mindenféle indoklás nélkül nem engedélyezte.
Elég a szomszédos országok legutóbbi népszámlálási eredményeire tekintenünk, hány honfitársunk vált láthatatlanná az adatokban.
A lévai magyar iskola követendő példa, amely azt mutatja, hogy összefogással és odafigyeléssel szórványvidékeken is meg lehet szólítani magyar családokat
Szili Katalin szerint most a magyarság őrzi Európa karakterét, amikor úgy tűnik, hogy Európa ezt veszni hagyná.
Az idén a megszokottnál korábban rendezték meg a Fábry Zoltán Közéleti és Irodalmi Napokat Szepsiben, illetve Stószon.
A miniszterelnöki megbízott "A stószi remete és a nemzet" címmel tartott előadást a legnagyobb felvidéki magyar közéleti és kulturális szervezet, a Csemadok szervezte rendezvényen.
A szülőföldön történő boldoguláson túl a magyar kormány számára az is fontos, hogy fenntartható legyen a fejlődés, helyesen használjuk fel az erőforrásokat.
Több nő jelenjen meg a közéletben.
Erős identitással az egyén nem fog asszimilálódni.
A přerovi tragédia emlékművénél helyezett el vasárnap koszorút Szili Katalin miniszterelnöki megbízott.
A szerződés hivatkozási alapja az összes polgári kezdeményezésnek, úgy mint a Minority SafePacknek és a nemzeti régiók védelmének.
A Kárpát-medencében ebben a térségben rendkívül széles körű kulturális autonómia valósult meg.
A Minority Safepacket az Európai Bizottság elutasítása után az Európai Unió Bírósága fogja tárgyalni, a nemzeti régiók kezdeményezést támogató aláírások számlálása a napokban fejeződik be.
Szili Katalin úgy fogalmazott: minden magyar számít, nemcsak a kárpát-medenceiek, hanem a diaszpórában élő magyarság összefogása is fontos feladat.
A mára már hagyománynak számító találkozónak folytatása is lesz, hogy a globalizálódó világunkban meg tudjuk őrizni a identitásunkat.
Potápi Árpád János kiemelte: egységes a Kárpát-medence, ha oktatásról, kultúráról van szó, és szociális, valamint egészségügyi területen is erre törekednek.
Rendkívüli hiányt jelent, hogy nincs egységes politikai képviselete a magyarság érdekeinek a törvényhozásban.
A biztonságot csak úgy tudjuk biztosítani, ha ha tiszteljük egymás nyelvhasználatát, kultúráját, hagyományait, identitását.
A magyarság valóban egy olyan összetartó nemzetté vált - beleértve a diaszpórát, a Kárpát-medencei és anyaországi magyarságot.
Az aláírásgyűjtés sikere megmutatta, hogy ez az eszköz alkalmas lehet az európai demokrácia mélyítésére.
A cél, hogy az Unió kohéziós politikája kezelje kiemelt figyelemmel azokat a régiókat, amelyeket nemzeti, etnikai, kulturális, vallási, nyelvi sajátosságok különböztetnek meg az őket körülvevő régióktól
A Székely Nemzeti Tanács 2012 januárjában döntött arról, hogy minden esztendő március 10-e legyen a székely szabadság napja, egyben a székelység összetartozásának szimbóluma.