A Szövetség pozsonyi székházában tartott közös sajtótájékoztatót Szijjártó Péter és Forró Krisztián.
Szijjártó Péter: újabb fűtőelem-szállítmány érkezett, továbbra is garantált a paksi atomerőmű működése.
Magyarország külgazdasági és külügyminiszterét a kassai főkonzulátus megnyitása után kérdeztük a szlovákiai választásról és a szlovák-magyar kapcsolatok alakulásáról.
Szijjártó Pétert a szeptember 30-i szlovákiai választásról kérdeztük.
Szijjártó: a kormány számára ilyenkor természetesen a legfontosabb feladat a magyar emberek biztonságba helyezése.
A svédek a NATO-csatlakozás ratifikációját sürgetik, miközben mást sem hallani a részükről, mint hogy Magyarországon nincs demokrácia.
Teljesen új helyzet állt elő azzal, hogy „példátlan agresszióval” szembesülnek a hatóságok a bevándorlók és az embercsempészek részéről, akik több esetben a magyar határőrökre is automata fegyverrel támadtak.
Szijjártó: Az elmúlt években minden olyan eredmény, amely segítette a két ország kapcsolatait - mint a hídépítés vagy a határátkelőhelyek megnyitása - mind a Robert Fico korábbi kormányával kötött megállapodások eredménye.
Magyarország külgazdasági és külügyminisztere dunaszerdahelyi stúdiónkban adott exkluzív interjút a Ma7-nek.
Szijjártó: Nagy tisztelettel kérek minden Felvidéken élő magyart, hogy szombaton vegyen részt a szlovákiai parlamenti választáson, éljen azzal a lehetőséggel, hogy egységes magyar pártra is lehet szavazni.
A magyar külgazdasági és külügyminiszter az ENSZ éves közgyűlésén vesz részt New Yorkban.
Szijjártó: Magyarország a lehető leghamarabb békét akar. Ez az álláspontja nagyon sajátos helyzetéből fakad, abból, hogy Ukrajnában van egy nagy magyar közösség, és ennek a közösségnek a tagjait is mozgósítják az ukrán hadseregbe.
Szijjártó Péter: A Külgazdasági és Külügyminisztérium 14 millió forintos keretösszeget biztosított annak érdekében, hogy 37 fővel és 3 kutyával meginduljanak a magyar mentőcsapatok a katasztrófa helyszínére.
Még konfliktus esetén is meg kell őrizni a racionálist, a közös érdekeken alapuló együttműködést, ennek pedig kiváló platformja lehetne a nukleáris energia.
Szijjártó Péter a Bledi Stratégiai Fórum panelbeszélgetésén kijelentette, hogy az EU napjainkban nincs jó formában, az utóbbi évek folyamán sokat gyengült a biztonság, a gazdaság és az energiaellátás garantálásának területén is.
Nyolc szlovák európai parlamenti képviselő visszautasította Szijjártó Péter magyar külügyminiszter szlovák rendőrséggel kapcsolatos kijelentéseit.
Szijjártó Péter sajnálatosnak nevezte, hogy számos biztonsági konfliktus nehezíti a világ életét.
A nemzetközi liberális mainstream semmilyen durva beavatkozástól, rendőrségi, bírósági eszközök bevetésétől sem riad vissza, ha veszélyben érzi a hatalmát.
Szurkolnak, hogy olyan kormánya legyen Szlovákiának, amely fontos kérdésnek fogja tartani a magyar-szlovák együttműködést, és amely a magyar-szlovák együttműködésben inkább lehetőséget lát, mint problémát
A fegyveres konfliktus megoldása nem a harctéren keresendő, hanem a tárgyalóasztalnál.
A miniszter úgy vélekedett, hogy a fenntartható, hosszú távú energiatermelésre kizárólag az atomerőművek jelenthetnek választ.
Szijjártó Péter szerint az embercsempészet legnagyobb támogatója maga Brüsszel, ugyanis a bűnözők üzleti modellje éppen az Európai Unió bevándorláspárti politikája miatt működik.
Reális esély van arra, hogy a jelenlegi szerződések lejártával, 2027-től majd Katarból is érkezhet földgáz Magyarországra.
Jelen állás szerint jó esély van arra, hogy a NATO csúcstalálkozóján sikerül elkerülni az ukrajnai háború eszkalációjának kockázatát és felelősségteljes döntést hozni Ukrajna tagsági perspektívájáról.