Szlovák búcsút tartanak szombaton a Nógrád vármegyei Mátraverebély-Szentkúton; a magyar nemzeti kegyhelyen tartott szlovák nyelvű szentmisén a résztvevők a békés együttélésért imádkoznak.
A szervezők szerint a magyar szentmisék beindításával egy új hagyományt teremtettek a pozbai Szentkúton.