A Székely Nemzeti Tanács (SZNT) állásfoglalásban jelentette ki szerdán, hogy Románia jövőjét nem lehet a gyűlöletre építeni.
A romániai Országos Diszkriminációellenes Tanács (CNCD) a Mikó Imre Jogvédő Szolgálat megkeresése alapján vizsgálni kezdte Klaus Iohannis román államfő szerda délben tett kijelentéseit.
Székelyföld autonómiájának kérdése minden magyar ember ügye – áll a Miniszterelnökség közleményében
A bizottság tagjai közül egyedül Cseke Attila szavazott igennel a tervezetre