A Gloucesteren talált tárgyakból jövő tavasszal rendeznek kiállítást a Norwichi Kastélymúzeumban, ahol látható lesz a hajóharang is, amely kulcsfontosságú volt a hajó azonosításához.
Mont'e Prama területén a pandémia okozta két év szünet után április 4-án indult újra az ásatási munka: a régészek szerint "kincsesbányáról" van szó.
Fontos kérdésekre keresik a választ.
Egy 13 fős szászországi kutatócsoport pénteken publikált tanulmányában kitart amellett, hogy a világon egyedülálló lelet kora 3600 év.
A szakemberek egyetértettek abban, hogy a felfedezés új archeológiai megvilágításba helyezi nemcsak Baranyát, hanem egész Kelet-Horvátországot.
A régészek szerint valószínű, hogy a hódítók felhasználták az ősi palota építőelemeit, melyet más azték épületekhez hasonlóan a földdel tettek egyenlővé.
A következő fázisban búvárok fogják keresni a pillérek nyomait és az esetleges falmaradványokat a Duna fenekén.
Két előadást is tartottak a régészet nemzetközi napja alkalmából 2019. október 18-án, pénteken a rimaszombati Gömör-Kishonti Múzeumban.
A férfi három év alatt 14 detektorral dolgozott.
Régészeti kincsesbánya.
Késő avar kori fülkesírokat tártak föl egy szegedi családi ház építésének előkészítése során a Móra Ferenc Múzeum régészei, a területet egykor a közgyűjtemény névadója is vizsgálta.
Ősi szőlőmagok genetikai elemzésével kutatók feltárták, hogy egyes szőlőfajtákat évszázadok óta termesztenek Franciaországban.
Egy római keresztény bazilika a víz alatt.