A kezdeményezők petícióval fordulnak a két iskola fenntartójához, Érsekújvár városához és Nyitra megye önkormányzatához.
Az érsekújvári KultúrKorzó és az Umelecké aktivity szervezésében nem mindennapi koncerten vettek részt az érsekújvári és a környékbeli lakosok.
Az érsekújvári Pázmány Péter Gimnázium diákjai idén is úgy döntöttek, hogy kedvenc írójuk versét posztolják ki az iskola épületére.
A megszorítások miatt sajnos egyik vendéglátóipari-egység sem szolgálhatja ki zöld sörrel (sőt mással sem) törzsvendégeit, még ezen a napon sem.