Az ENSZ bejelentette, hogy a hétvégén missziót küld Hegyi-Karabahba a humanitárius szükségletek felmérésére
A nemzetközi közösség által Azerbajdzsán részeként elismert, többségében örmény lakosságú enklávé, Hegyi-Karabah már a Szovjetunió 1991-es összeomlását megelőző évek óta konfliktus forrása a két kaukázusi szomszéd között.
A nyilatkozat szerint az örmények és azeriek megállapodtak abban, "lemondanak az erő alkalmazásáról", és a kérdéseket a szuverenitás elismerése alapján oldják meg.
Az örmény kormányfő elfogadhatónak tartja a hegyi-karabahi konfliktus megoldására Moszkva által javasolt projektet.