Tételesen cáfolja a vádaskodásokat.
Az államtitkár szerint nem kell mindenkinek egyetérteni Gubík László minden kijelentésével, de az egyértelmű, hogy a magyar közösséget csak a Szövetség képviseli maximálisan.
Kárpát-medence-szerte a magyar nyelvű oktatás egyre minőségibbé válik, ez pedig a fejlesztéseknek, a helyi közösségeknek, valamint a pedagógusoknak köszönhető.
A nemzetpolitikai államtitkár Kolozsváron mondott ünnepi beszédet.
Nacsa Lőrinc ismertette, a Kótyuk István nyelvi akadálymentesítő tanfolyamra jelentkezők magyar mint idegen nyelv és ukrán mint idegen nyelv képzésben vehetnek részt.
A Határtalanul Program az elmúlt évek során hatalmas szerepet játszott a nemzeti összetartozás erősítésében.
Több mint 700 külhoni ifjúsági szervezet nyert támogatást a Jövő Nemzedéke Program keretében – közölte Nacsa Lőrinc.
Nacsa Lőrinc arra biztatja a fiatalokat, hogy vállaljanak feladatokat a közösségépítésben.
Nacsa Lőrinc felidézte, az erdélyi szabadegyetem számos nemzetpolitikai intézkedés, kormányzati program bölcsője volt, ami többletfelelősséget is jelent Tusványos számára.
A magyar nemzet csak akkor lehet erős, ha erős közösségek alkotják.
Tekintsék meg a panelbeszélgetésről készült videót!
Nacsa Lőrinc szerint a közösségért dolgozni kell, ha pedig nem teszünk érte, akkor visszafejlődik.
A felhívásra erdélyi, felvidéki, vajdasági, kárpátaljai, muravidéki és horvátországi szervezetek pályázhatnak gyermek és ifjúsági lovastáborok szervezésére, lovas programok, rendezvények megvalósítására.
Csütörtöktől érhető el a Határtalanul program legújabb pályázata - jelentette be a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára csütörtökön Sátoraljaújhelyen, a Rákóczi-táborban tartott sajtótájékoztatón.
Nacsa Lőrinc nemzetpolitikai államtitkár kedden első alkalommal látogatott a Magyar Szövetség székházába.
A nemzeti összetartozást erősíti a Határtalanul Középiskolai Vetélkedő, amelyen idén is több mint 100 ezer anyaországi és külhoni középiskolás diák vett részt – közölte Nacsa Lőrinc.
Nacsa Lőrinc kitért arra is, hogy 2025 a jövő nemzedék éve a nemzetpolitikában és a gyermekekkel és fiatalokkal kiemelten kívánnak foglalkozni.
A témák között szerepelt a székelyföldi árvízhelyzet és a parajdi katasztrófa, így azokról a támogatási lehetőségekről is beszéltek, amelyekkel segíteni lehetne a székelyeken.
A nemzetpolitikai államtitkár Gubík László pártelnök társaságában helyi polgármesterekkel, oktatási intézményvezetőkkel, civil és egyházi szervezetek képviselőivel találkozott.